
Archiv cikkek
2008.08.22. 00:43
Négy mérkőzés gól nélkül
Hazai pályán egyelőre pontot sem veszített a Szombathelyi Haladás: a Győrt 2–1-re, a Nyíregyházát 3–0-ra győzte le Csertői Aurél csapata. A hibátlan mérleg megtartásához az újoncnak péntek este a Siófokot kellene legyőznie, Kenesei Krisztián pedig bízik benne: most már nem pusztán távoli lövésekig, hanem helyzetig (és gólig) jut.

Archiv cikkek
2008.08.15. 01:04
Eredményes csatár kell!
Néhány hónapja új szelek fújnak a Magyar Labdarúgó-szövetségben: manapság már nem lehet csak úgy nap mint nap felhívni a szövetségi kapitányt, mert Erwin Koeman nem szereti, ha az újságírók a saját telefonján zavarják. Az MLSZ sajtófőnöke, Serényi Péter viszont a segítségünkre volt, és a szerdai, Montenegró elleni barátságos mérkőzés előtt Erwin Koemant hollandiai otthonában, a pakolás megkezdése előtt értük utól.

Archiv cikkek
2008.08.07. 23:13
Kétszereplős verseny
A hét végén a másodosztályban is rajtol a bajnokság. Öszszeállításunk csütörtöki, első részében a Keleti csoport erőviszonyait böngészve megállapítottuk, hogy a Ferencváros ellensége legfőképpen önmaga lehet a feljutásért folytatott harcban, Nyugaton viszont párharc várható az elsőségért: a Pécs és a Pápa vezetői is nyíltan kijelentették, a cél az élvonal.

Archiv cikkek
2008.08.02. 23:33
Kispad, nagy kihívás
Fiatal legyen vagy öreg? Ambiciózus vagy tapasztalt? Örök vita a klubvezetők körében: milyen edzőt válasszanak? Sokan állítják, az edző olyan, mint a jó bor, az évek múlásával egyre jobb lesz, ám vannak, akik a fiatalos lendületre esküsznek. Egy biztos, az élvonal négy legrutinosabb edzője (már ami a korukat illeti) az MTK, a Paks, a Győr és az Újpest kispadján ül.

Archiv cikkek
2008.07.31. 23:11
Régi csapata ellen az új újpesti kedvenc
Hét éve Angyalföldről lett légiós, és milyen a sors: Magyarországra visszatérve a Soproni Liga második fordulójában nyomban egykori csapata ellen kell pályára lépnie. Kabát Péter még most is pontosan emlékszik rá, melyik volt az ő szekrénye a Vasas öltözőjében, újpesti játékosként viszont nem felejti el, ezúttal a vendégöltöző felé kell kanyarodnia.

Archiv cikkek
2008.07.30. 23:14
Kapitányi meccsdömping
Hosszú szünet után szerda délután visszatért Magyarországra Erwin Koeman, hogy az esti Forma1-es gálamérkőzést követően csütörtöktől érdemileg is belevesse magát a munkába. A szövetségi kapitány országjáró körútra indul: négy nap alatt négy mérkőzést néz meg.

Archiv cikkek
2008.07.28. 23:11
Egyre éhesebbek lettek
Mezbemutató sajtótájékoztatóval nyitottak új fejezetet hétfő délelőtt a Honvéd történetében: az UEFA-Intertotókupától búcsúzás után, kedden a csapat új mezben és új reményekkel lép pályára a Vasas elleni szezonnyitó bajnokin. Hercegfalvi Zoltán szerint sokat fejlődtek a nemzetközi mérkőzéseken – kedd este kiderülhet, mennyit.

Archiv cikkek
2008.07.27. 22:53
Az UEFA-kupában túl baljósak az árnyak…
A kisebbik sorozatban, azaz az UEFA-kupában induló magyar csapatok formája nem túl biztató: a Grúziában fellépő Győr Szombathelyen kapott ki 2–1re az újonc Haladástól, s bár a DVSC-TEVA legyőzte a ZTE-t (2–1), a produkció a legkevésbé sem volt eurokonform.

Archiv cikkek
2008.07.25. 23:37
Nem szereti, ha sokat kell dajkálnia a labdát
Nagy lehetőség előtt áll a Honvéd: a Sturm Graz elleni továbbjutással történelmet írhat a kispesti csapat, hiszen az UEFA-Intertotó-kupából bejuthat az UEFA-kupa második selejtezőkörébe. Rabóczki Balázs szerint az első meccs 0–0-s eredménye még veszélyes is lehet, a kispestiek kapusa ennek ellenére reméli, a párharc végén boldogan csavarhatja ki a mezét.

Archiv cikkek
2008.07.22. 00:39
Más lesz ez a mérkőzés (folytatás)
Ma Szombathelyen tetőfokára hág az Arsenal láz: több hetes előkészület után kedden 18 óra 30 perckor előkészületi mérkőzésen lép pályára a Rohonci úti stadionban az angol együttes. A Haladásnál a klub vezetői és a szurkolók izgatottan, a labdarúgók és a szakmai stáb tagjai viszont visszafogottan várják a nyári felkészülés slágermérkőzését.

Archiv cikkek
2008.07.22. 00:39
Más lesz ez a mérkőzés
Ma Szombathelyen tetőfokára hág az Arsenal láz: több hetes előkészület után kedden 18 óra 30 perckor előkészületi mérkőzésen lép pályára a Rohonci úti stadionban az angol együttes. A Haladásnál a klub vezetői és a szurkolók izgatottan, a labdarúgók és a szakmai stáb tagjai viszont visszafogottan várják a nyári felkészülés slágermérkőzését.

Archiv cikkek
2008.07.12. 00:31
Az jut tovább, akinél többet lesz a labda
Genito a Honvéd középpályáján évről évre ugyanazt a kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtja, pedig az afrikai légiós a tavalyi és az idei nyáron sem tudta rendesen kipihenni magát. A 38-szoros mozambiki válogatott labdarúgó ennek ellenére ígéri: a szombati, Teplice elleni UEFA-Intertotókupa-meccsen sem áll meg egy percre sem.

Archiv cikkek
2008.07.10. 23:15
Az égiek is segítik
Imádkozás az öltözőben, góllövés a pályán, nagy tervek a jövőt illetően: Sindou Dosso fiatal kora ellenére a Nyíregyháza egyik legnagyobb erőssége lehet ebben az idényben. Az iszlám vallású labdarúgó szokásai mára igazi rituálévá váltak a nyíregyházi öltözőben, az elefántcsontparti támadó a meccsek előtt és után is a földre ereszkedve fohászkodik Allahhoz.

Archiv cikkek
2008.07.10. 23:15
A válogatott buszát is örömmel vezetné
Elismeri, hogy flúgos, azt viszont nem, hogy ő lenne a legjobb magyar kapus. A közelmúltban a Honvédhoz hároméves szerződést aláíró Rabóczki Balázs hosszú évekig légióskodott külföldön – legutóbb a holland Vitesse Arnhemben –, harmincévesen hazatérve pedig újra válogatott szeretne lenni.

Archiv cikkek
2008.07.08. 00:43
Valódi holt idény
Unalom a köbön, azaz a holt szezon ezúttal valóban teljesen holt. Amíg az elmúlt években kis túlzással minden napra jutott szaftos téma, a mostani felkészülési időszak olyan lagymatag, hogy ezen a nyáron talán még a labda is megpuhul tőle. Vajon ennyit javult labdarúgásunk helyzete, vagy ez csupán a véletlen műve?

Archiv cikkek
2008.07.05. 23:26
Kovács Zoltán lőtt két gólt
Húsz alkalommal húzta magára a válogatott dresszét, a nemzeti csapatban két gólt szerzett – újpesti játékosként tíz év alatt 249 mérkőzésen százszor volt eredményes. Kovács Zoltán a jövőben Győrben rúghatja, fejelheti a gólokat, mert a Megyeri úton már nem kellett. A szurkolók szombaton búcsúmeccsen köszöntek el nagy kedvencüktől, Kokótól, aki két gólt lőtt – az Újpestnek.

Archiv cikkek
2008.07.05. 00:25
A pluszpihenő után is fáradtan futballozott
A kazah FK Zsetiszun túllépve szombaton 18 órakor az UEFAIntertotó-kupa második fordulójában a cseh FK Teplice vár a kispestiekre. A csapatkapitány Dobos Attila nászútja miatt három hetet pihent a nyáron, mostanra azonban ő is átesett a holtponton, és azt mondja: az erőnléttel nem lehet gond a Teplice ellen.

Archiv cikkek
2008.07.03. 22:43
Keserű volt a döntés

Archiv cikkek
2008.07.01. 01:58
A keménység mellé családias hangulat
Egyetlen nap sem telt még úgy el, hogy ne lett volna kint a Bozsik-stadionban. Ha éppen nincs úton, a székházban található irodájában tárgyal. Július 7-én lesz két éve, hogy George F. Hemingway a Honvéd tulajdonosa lett, és az azóta eltelt 724 nap alatt egyetlen percre sem bánta meg, hogy belevágott a kalandba.
67
/
82
