
Tenisz
2002.08.06. 23:01
Van, amikor nem hiba a lábhiba
Meglepetéssel kezdődött a Siemens országos bajnokság, kellemes meglepetéssel: Földényi Anna mégis nekivágott a viadalnak. A hétszeres magyar bajnok a viadal előtt személyes okokra hivatkozva nyolcvan százalékig biztos volt abban, hogy kihagyja a tornát, de ezúttal bejött a húsz százalék. "Belülről jött egy érzés, ezért vágtam bele" mondta.

Tenisz
2002.08.04. 21:48
Canas: Sampras következik
Egymás után harmadszor fordult elő, hogy nem kiemelt játékos is bejutott a kanadai mestertorna (a páros években Torontóban, a páratlanokban Montrealban rendezik) döntőjébe, és zsinórban másodszor győzött az esélytelenebbnek tartott játékos: tavaly Montrealban a román Andrei Pavel triumfált, az idén Torontóban pedig az argentin Guillermo Canas, aki természetesen pályafutása eddigi legnagyobb sikerét könyvelte el vasárnap, miután a fináléban megverte az amerikai Andy Roddickot.

Tenisz
2002.08.01. 22:40
Újra itt van Nalbandian
Az eddig pazarul ütő Henman is elköszönt a torontói szupertornán: a brit klasszist a wimbledoni döntős Nalbandian verte meg, meccslabdát hárítva. A fiatal argentin legény ezennel kemény pályán is letette a névjegyét, úgy tűnik tehát, nem feltétlenül a véletlen műve volt csupán a döntőbe jutása Wimbledonban.

Tenisz
2002.07.31. 23:38
Hétfőn rajtol a magyar bajnokság
Akárcsak tavaly, az idén is a Budaörsi Teniszcentrum ad otthont a hétfőn kezdődő, összesen kétmillió forint összdíjazású Siemens magyar bajnokságnak. Ami a mezőnyt illeti, az uraknál remek versengésre van kilátás, elvégre első számú játékosunkon, Sávolt Attilán kívül szinte a teljes élmezőny rajthoz áll, így például találkozhatunk a címvédő Bardóczky Kornéllal vagy a tavalyi döntős Kisgyörgy Gergellyel. Rajtuk kívül három, már a Davis-kupában is bemutatkozó honfitársunk, Tatár Zsolt, Veress Balázs és Jaross Gábor is ott lesz a mezőnyben.

Tenisz
2002.07.18. 23:27
Véget ért a "háromnapos”
Végül nem tudott továbbjutni a stuttgarti ATP-torna első fordulójából Sávolt Attila (72. a világranglistán), miután a keddre kiírt, de a mostoha időjárási viszonyok miatt csak szerdán elkezdett, az esőzések miatt többször félbeszakított és (még) egy nappal elhalasztott meccsét csütörtökön elveszítette a brazil Fernando Meligenivel (65.) szemben. A borzasztó időjárás miatt sokaknak két fordulót kellett (volna) teljesíteniük a salakpályás viadalon, így például Meligeninek is a második mérkőzésén aztán akkora verést kapott a cseh Jirí Nováktól, hogy arra szavakat sem lehet találni.

Tenisz
2002.07.12. 22:50
Sávolt elakadt a nyolc között
Finoman szólva gyászos napot zártak teniszezőink pénteken. Davis-kupa-válogatottunk a kiesés szélére sodródott Dél-Afrikában, Sávolt Attila (79. a világranglistán) Gstaadban, Mandula Petra (98.) és Gubacsi Zsófia (109.) pedig Casablancában kényszerült búcsúra. Sávolt az elődöntőbe jutásért kapott ki a cseh Rádek Stepánektől (110.), aki az előző fordulóban a harmadik helyen kiemelt svájci Roger Federerrel bánt el.

Tenisz
2002.06.20. 21:33
Csak négy esélyes lesz?
A különböző internetes honlapokon (így természetesen az NS Online-on is) javában zajlanak a találgatások, vajon ki nyeri meg a férfi egyest Wimbledonban. Az általános vélemény szerint négy úrnak van esélye a tornagyőzelemre: Lleyton Hewittnak, Tim Henmannak, Pete Samprasnak és Andre Agassinak. Közülük is Hewittot, illetve Henmant tartják az első számú favoritnak.

Tenisz
2002.06.18. 21:55
Navratilova továbbjutott!
Elkészítették a főtábla sorsolását a hétfőn kezdődő wimbledoni tornán: három magyar, Mandula Petra (86. a világranglistán), Gubacsi Zsófia (105.) és Sávolt Attila (70.) szerepelhet egyesben, ennél több biztosan nem, mert a selejtezőben valamennyi honfitársunk kiesett.

Tenisz
2002.06.17. 22:19
Krajicek még tud adogatni
Csaknem kétéves kihagyás után tért vissza a pályára Richard Krajicek, a hollandok kiváló teniszezője, igaz, hétfőn legfeljebb annyi öröme lehetett, hogy végig tudta játszani a mérkőzését a svájci Roger Federer ellen a s-hertogenboschi ATP-torna első fordulójában.

Archiv cikkek
2002.06.14. 20:35
Tizedszer is Detroit!
Egy nappal a Los Angeles Lakers diadalát követően az NHL-ben is bajnokot avattak: ahogyan arra számítani lehetett, az alapszakaszgyőztes Detroit Red Wings megnyerte a Stanley-kupát, miután a nagydöntő ötödik mérkőzésén 31-re megverte a Carolinát, és ezzel az összesítésben 41-re diadalmaskodott

Tenisz
2002.06.12. 22:31
Magyar nap a bécsi tornán

Archiv cikkek
2002.06.11. 22:28
Aranykapuban a Detroit
Már csak egy győzelem választja el a Detroitot attól, hogy 1998 után ismét megnyerje a Stanley-kupát. A Red Wings 30-ra diadalmaskodott hétfőn a Carolina otthonában, ezzel 31-es előnyre tett szert a négy győzelemig tartó párharcban, a következő összecsapást ráadásul Detroitban rendezik.
36
/
37
