NBA: először lesz bajnoki meccs Amerikán kívül, a helyszín London

2010.08.09. 18:21
David Stern, az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) kormányzója hétfőn bejelentette: a liga történetében először alapszakaszi bajnoki mérkőzést rendeznek Amerikán kívül. A jövő márciusi esemény helyszíne London lesz, amely korábban már rendezett teltházas előszezoni NBA-mérkőzést.

A következő idény során, 2011. március 4-én és 5-én egy-egy Toronto Raptors–New Jersey Nets alapszakaszi mérkőzést rendeznek a londoni O2 Arena falai között. David Stern mérföldkőnek nevezte a lépést.

London addig sem marad NBA-mérkőzés nélkül: az idei előszezonban a Kobe Bryanttel felálló, bajnoki címvédő Los Angeles Lakers és a Minnesota Timberwolves vív meg egymással az O2 Arenában.

Legfrissebb hírek

AJ Dybantsát választotta a draft első helyén a Washington Wizards

Kosárlabda
2026.06.24. 09:28

NBA: Gilgeous-Alexander ezúttal remekelt, ismét vezet az Oklahoma

Amerikai sportok
2026.05.27. 07:42

NBA-legek: Wembanyama könyököse is belefért a Spursnek; hatalmas lendületben a Knicks

Amerikai sportok
2026.05.19. 13:44

Férfi kosárlabda-vb-selejtező: Doncic kihagyja a szlovénok nyári meccseit

Kosárlabda
2026.05.12. 11:47

A Lakerst söpörve főcsoportdöntős az OKC; hazai pályán egyenlített a Cavs

Amerikai sportok
2026.05.12. 09:15

Jokics: Ha Szerbiában lennénk, mindannyiunkat kirúgnának – az NBA-rájátszás első körének értékelése

Amerikai sportok
2026.05.10. 12:25

NBA: a Lakers nagy bajban a címvédő ellen; Mitchell és Harden életben tartotta a Cavs reményeit

Amerikai sportok
2026.05.10. 08:35

NBA: két és fél negyedig volt szoros – a címvédő OKC megint simán megverte a Lakerst, már 2–0-ra vezet – videók

Amerikai sportok
2026.05.08. 09:15
Ezek is érdekelhetik