Három év múlva, azaz 2021-ben Seattle-ben is lesz NHL-csapat – jelentette be az észak-amerikai hokiliga vezetője.
Gary Bettman elmondta, a liga elnöksége egyhangúlag határozott úgy, hogy a 2021–2022-es idényben egy seattle-i csapat is induljon a ligában.
A szavazás sikeréhez a 31 szavazóból 24-nek kellett igent mondania, de senki sem voksolt nemmel.
Így három év múlva 32 csapatos lesz a liga, és az Egyesült Államoknak lesz végre északnyugati csapata.
Bár Seattle-nek sosem volt NHL-csapata, a Pacific Coast Hockey League-ben szereplő Seattle Metropolitans volt az első amerikai csapat, amely megnyerte a Stanley-kupát, még 1917-ben. A klub 1924-ben megszűnt, később a Seattle Totems indult területi bajnokságokban, de az NHL-hez való csatlakozás kísérlete az 1970-es évek közepén kudarcba fulladt.
Legfrissebb hírek

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka
Amerikai sportok
2026.06.23. 11:49

Az amerikaiak 10 év után térnek vissza Seattle-be
Foci vb 2026
2026.06.19. 17:34

Húsz év után nyert ismét Stanley-kupát a Carolina
Amerikai sportok
2026.06.15. 06:29
Ezek is érdekelhetik




