NHL: csatlakozik az első amerikai Stanley-kupa-győztes város

2018.12.04. 18:23
Három év múlva, azaz 2021-ben Seattle-ben is lesz NHL-csapat – jelentette be az észak-amerikai hokiliga vezetője.

Gary Bettman elmondta, a liga elnöksége egyhangúlag határozott úgy, hogy a 2021–2022-es idényben egy seattle-i csapat is induljon a ligában.

A szavazás sikeréhez a 31 szavazóból 24-nek kellett igent mondania, de senki sem voksolt nemmel.

Így három év múlva 32 csapatos lesz a liga, és az Egyesült Államoknak lesz végre északnyugati csapata.

Bár Seattle-nek sosem volt NHL-csapata, a Pacific Coast Hockey League-ben szereplő Seattle Metropolitans volt az első amerikai csapat, amely megnyerte a Stanley-kupát, még 1917-ben. A klub 1924-ben megszűnt, később a Seattle Totems indult területi bajnokságokban, de az NHL-hez való csatlakozás kísérlete az 1970-es évek közepén kudarcba fulladt.

Legfrissebb hírek

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka

Amerikai sportok
2026.06.23. 11:49

Visszavonult a háromszoros Stanley-kupa-győztes Jonathan Toews

Amerikai sportok
2026.06.19. 20:39

Az amerikaiak 10 év után térnek vissza Seattle-be

Foci vb 2026
2026.06.19. 17:34

NHL: nem tér vissza a Stanley-kupa-döntős Vegas vezetőedzője

Jégkorong
2026.06.16. 19:18

Húsz év után nyert ismét Stanley-kupát a Carolina

Amerikai sportok
2026.06.15. 06:29

NHL: újra nyert, egy lépésre a bajnoki címtől a Carolina

Amerikai sportok
2026.06.12. 05:59

A Vegas visszajött kétgólos hátrányból, de idegenben nyert és egyenlített a Carolina az NHL-döntőben – videó

Amerikai sportok
2026.06.10. 07:10

NHL: rekordokat hozó őrült meccsen került előnybe a Vegas a döntőben

Amerikai sportok
2026.06.07. 07:25
Ezek is érdekelhetik