NHL: új rekord, hogy az újoncok fele Európában született

MTI MTIMTI MTI
2020.07.23. 21:25
Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) 2019–2020-as idényében pályára lépett 112 újoncnak éppen a fele, azaz 56 játékos európai születésű, ez az arány pedig csúcsnak számít.

A nemzetközi szövetség (IIHF) a honlapján jelezte, hogy 34 kanadai és 22 amerikai újonc mellett 18 svéd, 14 orosz, 10 finn, 3-3 cseh és svájci, 2-2 dán és lett, valamint 1-1 német, olasz és szlovák játékos szerepelt először a koronavírus-járvány miatt jövő szombaton folytatódó szezonban. Egy játékos, Thomas Di Pauli európai születésű – Bolzanóban látta meg a napvilágot –, de amerikai állampolgár, ő az 56. a listán.

Az újoncokra vonatkozó eddigi légiósrekordot a 2000–2001-es évad tartotta. Akkor 151 elsőévesből 65-en születtek Európában, azaz 43 százalékuk.

Legfrissebb hírek

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
8 órája

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka

Amerikai sportok
2026.06.23. 11:49

Visszavonult a háromszoros Stanley-kupa-győztes Jonathan Toews

Amerikai sportok
2026.06.19. 20:39

NHL: nem tér vissza a Stanley-kupa-döntős Vegas vezetőedzője

Jégkorong
2026.06.16. 19:18

Húsz év után nyert ismét Stanley-kupát a Carolina

Amerikai sportok
2026.06.15. 06:29

NHL: újra nyert, egy lépésre a bajnoki címtől a Carolina

Amerikai sportok
2026.06.12. 05:59

A Vegas visszajött kétgólos hátrányból, de idegenben nyert és egyenlített a Carolina az NHL-döntőben – videó

Amerikai sportok
2026.06.10. 07:10

NHL: rekordokat hozó őrült meccsen került előnybe a Vegas a döntőben

Amerikai sportok
2026.06.07. 07:25
Ezek is érdekelhetik