Wenger: Az angol játékosok túl drágák

2010.09.18. 16:26
null
Wenger (a háttérben) legutóbb Walcott személyében igazolt angol játékost (Fotó: Action Images)
Arsene Wengert gyakran kritizálják azért, mert nagyon kevés angol játékost igazol, franciát viszont annál többet. Az Arsenal menedzsere szerint ebben nagy szerepe van annak is, hogy az angol futballisták igen drágák.

Wenger 14 év alatt mindössze hét angol játékost vitt az Arsenalhoz, a legutóbbit, Theo Walcottot 2006-ban. Előszeretettel igazol ugyanakkor honfitársai közül.

„Ez kényes dolog, mivel francia vagyok – nyilatkozta a L'Équipe-nek. – De nagyobb biztonsággal igazolhatok onnan, mert ismerem őket. Ezenfelül az angol játékosok megfizethetetlenek."

Wenger ejtett néhány szót a nyáron hozzájuk került Sébastien Squillaciról is:

„Középső védőt kerestem, de sehol sem találtam. Gyakran szidják az ügynököket, de éppen közülük szólt nekem az egyik, hogy Squillaci megszerezhető, amiről előtte nem tudtam."

Legfrissebb hírek

Az Arsenal végleg megszerezte az ecuadori kulcsembert

Angol labdarúgás
2026.06.25. 15:34

Szabó Vilmos: Nem számítottunk ekkora sikerre a BL-döntő kapcsán

Bajnokok Ligája
2026.06.01. 12:04

Budapesti BL-döntő: rekordot döntött a magyar légiközlekedés

Bajnokok Ligája
2026.06.01. 08:26

A PSG-t öt, az Arsenalt három játékos képviseli a BL-idény álomcsapatában

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 18:34

Nem volt idő keseregni: az Arsenal megünnepelte Londonban a PL-címét – videók

Angol labdarúgás
2026.05.31. 17:04

„Joker” sem hagyhatta ki a budapesti BL-döntőt

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 13:05

BL-döntő: az ünneplés helyett Gabrielt vigasztaló Marquinhos elárulta, mit mondott honfitársának

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 12:08

Legszebb öröm a káröröm? Élvezik az Arsenal BL-döntős vereségét a riválisok

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 11:45
Ezek is érdekelhetik