Chelsea: Tipikus kupameccs volt, nagy hibákkal - Di Matteo

2012.11.01. 09:05
A Chelsea hosszabbítás után 5–4-re legyőzte szerda este a Manchester Unitedet az angol Ligakupában, és ezzel bejutott a negyeddöntőbe. Roberto Di Matteo, a hazaiak győztes hadvezére szerint csapata hibáit ezúttal feledtetni tudta küzdőképességével.



„A játékosaim nagy-nagy szívről, szenvedélyről és büszkeségről tettek tanúságot azzal, hogy nem hagyták veszíteni a mérkőzést. Izgalmas találkozót láthattunk, tipikus kupameccset, nagyon nyílt játékkal, és mindkét részről nagy hibákkal, mert mindkét csapatban voltak fiatal játékosok. Nagyon elégedett vagyok a ma lehetőséget kapott játékosaimmal, remek előadást nyújtottak, és a szezon folytatásában is nagy szerep hárulhat rájuk” – nyilatkozta Roberto Di Matteo, aki magyarázatot adott arra is, középpályásai közül Obi Mikelt és Oriol Romeut miért cserélte le korán.

„Először is: mindkét középpályásunkat figyelmezették az első félidőben, másodszor: némi taktikai változtatást akartam a csapatban. Mikel csak a futballra koncentrált, ha nem így lenne, nem játszatnám” – nyilatkozta Di Matteo a váltásokról.

„Kicsit változtattunk azon, ahogy játszani szoktunk, és ilyen esetekben előfordulnak hibák. De a fiatal labdarúgók tanulni fognak ezekből, jobbak lesznek általuk, és ahogy egyre jobb lesz a csapat, úgy lesz kevesebb a hiba. Ez az út, amelyen előre akarunk menni” – vegyített némi hitvallást az elemzésbe az olasz szakember.

„A játékosaim nagy-nagy szívről, szenvedélyről és büszkeségről tettek tanúságot azzal, hogy nem hagyták veszíteni a mérkőzést. Izgalmas találkozót láthattunk, tipikus kupameccset, nagyon nyílt játékkal, és mindkét részről nagy hibákkal, mert mindkét csapatban voltak fiatal játékosok. Nagyon elégedett vagyok a ma lehetőséget kapott játékosaimmal, remek előadást nyújtottak, és a szezon folytatásában is nagy szerep hárulhat rájuk” – nyilatkozta Roberto Di Matteo, aki magyarázatot adott arra is, középpályásai közül Obi Mikelt és Oriol Romeut miért cserélte le korán.

„Először is: mindkét középpályásunkat figyelmezették az első félidőben, másodszor: némi taktikai változtatást akartam a csapatban. Mikel csak a futballra koncentrált, ha nem így lenne, nem játszatnám” – nyilatkozta Di Matteo a váltásokról.

„Kicsit változtattunk azon, ahogy játszani szoktunk, és ilyen esetekben előfordulnak hibák. De a fiatal labdarúgók tanulni fognak ezekből, jobbak lesznek általuk, és ahogy egyre jobb lesz a csapat, úgy lesz kevesebb a hiba. Ez az út, amelyen előre akarunk menni” – vegyített némi hitvallást az elemzésbe az olasz szakember.

További nyilatkozatokat a szerdai meccsekről itt olvashat!

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

A Manchester United is büszke az argentin győzelemre

Foci vb 2026
2026.06.17. 09:48

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24
Ezek is érdekelhetik