Greg Dyke lesz az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) elnöke júliustól – erősítette meg a szervezet hivatalos közleményben. Dyke a két és fél év után távozó David Bernsteint váltja az FA élén, kinevezése július13-án lép életbe, ha a szervezet tanácsa is hozzájárul.
Dyke korábban volt a Manchester United igazgatója és a BBC általános igazgatója is, jelenleg a harmadosztályú (League One) Brentford elnöke. Eme tisztségét megtartja a szövetségben vállalt pozíciója mellett.
A 65 éves szakvezető elmondta: az angol Premier League a legismertebb és legerősebb a világon. Dyke a pénzügyi fair play elkötelezett híve, így mindent meg fog tenni a szabályok betartása érdekében.
Legfrissebb hírek

A Manchester United is büszke az argentin győzelemre
Foci vb 2026
2026.06.17. 09:48

Népsport: vörös ördögök a mágikus 7-es mezben
Népsport
2026.05.22. 08:55
Ezek is érdekelhetik





