Anglia: „Ha fehér lennék, több mint tíz évig lettem volna kapitány”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.03.02. 16:14
A korábbi angol válogatott hátvéd, Sol Campbell a Sunday Times-ban folytatásokban megjelenő önéletrajzában elmondta, több mint tíz éven keresztül lehetett volna csapatkapitány az angol válogatottban, ha fehérnek születik.

„Biztos vagyok benne, ha fehérnek születek, több mint tíz évig lehettem volna az angol válogatott csapatkapitánya – ez ilyen egyszerű” – mondta a 39 éves korábbi játékos, aki 73-szor szerepelt a válogatottban, ezek során háromszor viselhette a kapitányi karszalagot.

„Nem hiszem, hogy ez meg fog változni, és szerintem a szurkolók sem szeretnék. Odáig rendben van, hogy az utánpótlás korosztályokban vannak színes bőrű kapitányok, de a felnőtteknél már más a helyzet.”

Az angol Labdarúgó-szövetség nem kívánta kommentálni Campbell szavait.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
2026.06.24. 09:23

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
2026.06.23. 23:30

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
2026.06.23. 21:17

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Többet fizet, kevesebbet kap!

Foci vb 2026
2026.06.11. 09:42

A nap, amelyiken Anglia kétszer szúrt ki Argentínával – vb-videók!

Minden más foci
2026.06.07. 09:11

Későn ébredt a címvédő, a franciák nyerték a halálcsoport rangadóját a női Eb-n

Minden más foci
2025.07.05. 23:10

NL: aligha lesz magyar–angol osztályozó, Haalandékra nagyobb az esély

Minden más foci
2024.11.15. 10:13
Ezek is érdekelhetik