Anglia: börtönbüntetés és tízéves kitiltás a szurkolónak

MTI MTIMTI MTI
2019.03.11. 19:01
Tizennégy hetes börtönbüntetést kapott az a Birmingham City-szurkoló, aki vasárnap csapata Aston Villa elleni városi rangadóján a pályára rohanva, a mérkőzés közben ütötte meg a vendégek labdarúgóját, Jack Grealish-t.

A 27 éves Paul Mitchellt a birminghami bíróságon testi sértés és jogtalan tartózkodás vádjában találták bűnösnek.

A bíró indoklása szerint a büntetésnek elrettentő példaként kell szolgálnia, a közvélemény és a szurkolók számára is. Mitchellt emellett tíz évre kitiltották minden brit labdarúgó stadionból, valamint 100 font megfizetésére kötelezték.

Nem sokkal később a Birmingham City hivatalos közleményben jelezte, örökre kitiltotta stadionjából az elkövetőt.

Az eset a másodosztályú bajnoki mérkőzés 10. percében történt: a hazai drukker a pályára rohant és hátulról érkezve ütött ököllel a középpályás arcába, mielőtt a biztonságiak leterítették és levitték a gyepről.

Grealish a földre került, de néhány másodperccel később felállt, folytatni tudta az összecsapást, amelyet végül épp az ő góljával nyert meg 1–0-ra az Aston Villa.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
2026.06.24. 09:23

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
2026.06.23. 23:30

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
2026.06.23. 21:17

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Megkapta az európai Szuperkupa-meccset a vb-ről kizárt játékvezető

Bajnokok Ligája
2026.06.11. 16:00

Többet fizet, kevesebbet kap!

Foci vb 2026
2026.06.11. 09:42

A Newcastle-tól távozó Trippier az angol másodosztályba szerződött

Angol labdarúgás
2026.06.09. 14:19

A nap, amelyiken Anglia kétszer szúrt ki Argentínával – vb-videók!

Minden más foci
2026.06.07. 09:11
Ezek is érdekelhetik