Anglia: kitüntették Gareth Southgate szövetségi kapitányt

MTI MTIMTI MTI
2019.04.04. 19:32
Károly herceg kitüntette Gareth Southgate-et, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát. A szakember a Brit Birodalom Rendjének tisztje (OBE) lett.

A 48 éves tréner, aki a tavalyi oroszországi világbajnokságon elődöntőig vezette csapatát, csütörtökön a Buckingham-palotában vette át az elismerést. Southgate hű maradt önmagához, akárcsak a vb-n, most is mellényt viselt.

„Nagyon büszke pillanat ez számomra és a családom számára” – idézte az angol szövetség honlapja a szakembert, aki köszönetet mondott játékosainak és stábja tagjainak is.

Februárban Harry Kane, a válogatott csapatkapitánya, a vb gólkirálya is királyi kitüntetést kapott, ő a Brit Birodalom Rendjének tagja (MBE) lett.

Legfrissebb hírek

Jégkorong: Olimpiai Érdemrendet vehetett át az IIHF leköszönő elnöke

Jégkorong
2026.06.25. 17:18

Vb 2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
2026.06.24. 09:23

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
2026.06.23. 23:30

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
2026.06.23. 21:17

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Többet fizet, kevesebbet kap!

Foci vb 2026
2026.06.11. 09:42

A nap, amelyiken Anglia kétszer szúrt ki Argentínával – vb-videók!

Minden más foci
2026.06.07. 09:11

Rangos francia kitüntetést kapott Gyulay Zsolt

Egyéb egyéni
2026.04.22. 11:04
Ezek is érdekelhetik