Chelsea: Tuchel szerint újra be kell vezetni az öt cserét

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2021.12.27. 16:41
null
Thomas Tuchel újra öt cserét szeretne az angol bajnokságban (Fotó: AFP)
Az Aston Villa elleni, vasárnapi, idegenbeli siker után a játékosok egészségéért emelt szót Thomas Tuchel, a Chelsea labdarúgócsapatának vezetőedzője.

A 48 éves német szakember – mint korábban két honfitársa, a Liverpoolt irányító Jürgen Klopp és a Manchester United kispadján ülő Ralf Rangnick – a 3–1-es győzelmet követően úgy nyilatkozott: a pandémia miatt vissza kellene állítani az öt cserelehetőség rendszerét.

„Úgy gondolom, hogy mindenképpen szükség van erre. Egyáltalán nem értem, hogy miért nem élhetünk ezzel" – fogalmazott.

Az ötcserés szisztémát – amely a legtöbb bajnokságban, így a magyarban is érvényben van még – a koronavírus-járvány kezdetén vezették be.

„Másfél évvel később egy hasonló helyzetben vagyunk, ezért nem értem, miért nem hozzuk vissza" – mondta korábban Rangnick, hozzátéve, hogy tudomása szerint a Premier League az egyetlen nagy liga Európában, amelyben jelenleg csak három csere engedélyezett.

Az angol bajnokságot az utóbbi hetekben különösen sújtja a koronavírus gyors terjedése, az előző fordulókból több mérkőzést is el kellett halasztani amiatt, hogy a kluboknál játékosok és stábtagok is megfertőződtek.

Az egyesületek vezetői egy héttel ezelőtt válságértekezletet tartottak, s Tuchel szerint nem volt egyedül a véleményével.

„De nyilvánvalóan nincs esélyünk arra, hogy változást érjünk el – mondta a Bajnokok Ligája-győztes Chelsea trénere, kritizálva ezzel a PL irányítóit. – Hagyják, hogy játsszunk, bár mindenhol jelen van a Covid. Vannak új sérültjeink is, és ez a folyamat nem fog megállni. Olyan emberek hozzák a döntéseket, akik irodákban, zöldasztalok mellett ülnek."

Az Aston Villa elleni mérkőzés volt a Chelsea nyolcadik találkozója decemberben, s Tuchel szerint „igazán nagy győzelmet” arattak.

„Harcolunk a sérülések ellen, harcolunk a koronavírus ellen. Olyan csapatok ellen lépünk pályára, amelyeknek elhalasztott meccseik miatt sok idejük volt a felkészülésre. És az egyik mérkőzést játsszuk a másik után" – panaszkodott Tuchel.

A londoni együttes már szerdán újra pályára lép, ellenfele a Brighton lesz.

„Nem a feszített program a gond, hanem a sérült és beteg játékosok" – tette hozzá a szakember.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: az ivószünetekre panaszkodott Thomas Tuchel

Foci vb 2026
2026.06.23. 14:32

Magukba szívják Amerikát az angolok

Foci vb 2026
2026.06.19. 13:50

Tuchel panasza után a FIFA változtatott a fotósok elhelyezésén Dallasban

Foci vb 2026
2026.06.18. 21:07

Videó: „Túl közel vagytok, srácok” – Thomas Tuchel kiakadt a fotósokra

Foci vb 2026
2026.06.18. 03:25

Videó: az angol válogatott megérkezett a meccs helyszínére

Foci vb 2026
2026.06.17. 15:26

Livramento kiesett az angol keretből, a Chelsea védője jött a helyére – hivatalos

Foci vb 2026
2026.06.16. 15:28

Tuchel szerint Anglia nem favorit, de álmodhat

Foci vb 2026
2026.06.10. 11:18

Vb 2026: nincs ingyenhely – Bellinghamnek meg kell küzdenie a kezdőért az angol válogatottban

Foci vb 2026
2026.06.08. 18:42
Ezek is érdekelhetik