Atlétika: beismerték a doppingolást a felmentett jamaicai atléták

MTI MTIMTI MTI
2009.09.06. 14:38
Címkék
Beismerte doppingvétségét szombaton az a négy jamaicai atléta, aki pozitív mintát adott az augusztusi berlini világbajnokság előtt, majd felmentették őket.

Yohan Blake, Marvin Anderson – a szupersztár Usain Bolt klubtársai –, Allodin Fothergill és Lansford Spence szervezetében a júniusi országos bajnokság után bukkantak a metilxantin nevű szerre. Egy helyi bíróság azonban szemet hunyt az eset felett, mivel a készítmény csak a stimulánsok listáján, és nem a doppingszerekén szerepel a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökségnél (WADA). A döntést azonban megfellebbezte az ország doppingellenes szervezete. A jamaicai szövetség végül nem nevezte a négy vágtázót a vb-re, jelenleg pedig a nyolc nap múlva esedékes ítélethirdetésre várnak.

Ötödik társuk, a váltóban vb-ezüstérmes Sheri-Ann Brooks ugyancsak pozitív mintát adott, de később eljárási szabálytalanságra hivatkozva felmentették.

 

Legfrissebb hírek

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
1 perce

Gigászok csatája zárja az I-csoportot, a győztes nyeri a négyest

Foci vb 2026
21 perce

Vb 2026: Negyedszer csaphat össze Erling Haaland és Kylian Mbappé

Foci vb 2026
26 perce

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
49 perce

A friss apuka Jérémy Doku nem tud 90 percet vállalni

Foci vb 2026
51 perce

A címvédő és házigazda horvátok várnak a magyar válogatottra a strandkézilabda-vb-n

Kézilabda
55 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 1. szabadedzés

F1
59 perce

Pelé vb-győztes mezére lehet licitálni

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik