Atlétika: a súlylökő Osztapcsuk az első győztes a Gyémánt Ligában
A súlylökő fehérorosz Nagyezsda Osztapcsuk lett az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat első győztese azzal, hogy szerdán megnyerte a zürichi viadalt.
A 2005-ös év világbajnokának meg kellett előznie az új-zélandi olimpiai és világbajnoki címvédőt, Valerie Adams-Vilit, és ezt 20.63 méteres dobással meg is tette. Legnagyobb riválisa 20.02-vel másodikként zárt.A versenyt a csütörtöki fő viadal előtt – melyre a Letzigrund Stadionban kerül sor –, a zürichi központi pályaudvaron kialakított pályán rendezték. A férfiak mezőnyében az amerikai Christian Cantwell nyert 21.87-tel.A 14 állomásból álló GYL minden versenyén az 1–8. helyezettek részesülnek pénzdíjban, a győztesek 10 ezer dollárt kapnak. A pontverseny végső győztesei egy-egy 80 ezer dollár értékű, négykarátos gyémánttal gazdagodnak.Az utolsó állomás Brüsszelben lesz jövő pénteken.
Legfrissebb hírek

Emma Zapletalová újabb óriási futása 400 m gáton
Atlétika
2026.06.19. 21:12

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Atlétika: Molnár Attila 45 másodpercen belül futott Rabatban
Atlétika
2026.05.31. 21:04

Gyémánt Liga: Molnár Attila is indul Hsziamenben
Atlétika
2026.05.22. 09:28
Ezek is érdekelhetik




