Atlétika: a súlylökő Osztapcsuk az első győztes a Gyémánt Ligában

MTI MTIMTI MTI
2010.08.18. 23:09
A súlylökő fehérorosz Nagyezsda Osztapcsuk lett az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat első győztese azzal, hogy szerdán megnyerte a zürichi viadalt.
A 2005-ös év világbajnokának meg kellett előznie az új-zélandi olimpiai és világbajnoki címvédőt, Valerie Adams-Vilit, és ezt 20.63 méteres dobással meg is tette. Legnagyobb riválisa 20.02-vel másodikként zárt.A versenyt a csütörtöki fő viadal előtt – melyre a Letzigrund Stadionban kerül sor –, a zürichi központi pályaudvaron kialakított pályán rendezték. A férfiak mezőnyében az amerikai Christian Cantwell nyert 21.87-tel.A 14 állomásból álló GYL minden versenyén az 1–8. helyezettek részesülnek pénzdíjban, a győztesek 10 ezer dollárt kapnak. A pontverseny végső győztesei egy-egy 80 ezer dollár értékű, négykarátos gyémánttal gazdagodnak.Az utolsó állomás Brüsszelben lesz jövő pénteken.
Legfrissebb hírek

Emma Zapletalová újabb óriási futása 400 m gáton

Atlétika
2026.06.19. 21:12

Takács Boglárka két századdal maradt el országos csúcsának idejétől

Atlétika
2026.06.10. 22:15

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Atlétika: Molnár Attila örül, hogy a legjobbakkal tud együtt versenyezni

Atlétika
2026.06.03. 11:42

Atlétika: Molnár Attila 45 másodpercen belül futott Rabatban

Atlétika
2026.05.31. 21:04

Gyémánt Liga: Molnár Attila 7. lett Hsziamenben, óriási U20-as világcsúcs gerelyhajításban

Atlétika
2026.05.23. 15:30

Gyémánt Liga: Molnár Attila is indul Hsziamenben

Atlétika
2026.05.22. 09:28

Gyémánt Liga: Duplantis 612 centiméterrel győzött a saohszingi nyitányon

Atlétika
2026.05.16. 17:40
Ezek is érdekelhetik