Atlétika: először szerepelnek Afrikában a világ legjobbjai
Az atlétikai Gyémánt Liga történetében először kerül sor afrikai versenyre: május 22-én Rabat lesz a házigazda.
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) csütörtöki bejelentése szerint a legnagyobb presztízsű sorozat az elindítása után hat évvel egészül ki afrikai helyszínnel. Eddig a 14 viadalt Európában, Ázsiában és Amerikában rendezték meg.
A marokkói főváros New York helyét veszi át. A Gyémánt Liga idén május 6-án Katarban kezdődik. A két döntőre a riói olimpia után Zürichben (szeptember 1.) és Brüsszelben (szeptember 9.) kerül sor.
Legfrissebb hírek

Emma Zapletalová újabb óriási futása 400 m gáton
Atlétika
2026.06.19. 21:12

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Atlétika: Molnár Attila 45 másodpercen belül futott Rabatban
Atlétika
2026.05.31. 21:04

Gyémánt Liga: Molnár Attila is indul Hsziamenben
Atlétika
2026.05.22. 09:28
Ezek is érdekelhetik




