Atlétika: először szerepelnek Afrikában a világ legjobbjai

MTI MTIMTI MTI
2016.03.03. 16:29
Az atlétikai Gyémánt Liga történetében először kerül sor afrikai versenyre: május 22-én Rabat lesz a házigazda.

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) csütörtöki bejelentése szerint a legnagyobb presztízsű sorozat az elindítása után hat évvel egészül ki afrikai helyszínnel. Eddig a 14 viadalt Európában, Ázsiában és Amerikában rendezték meg.

A marokkói főváros New York helyét veszi át. A Gyémánt Liga idén május 6-án Katarban kezdődik. A két döntőre a riói olimpia után Zürichben (szeptember 1.) és Brüsszelben (szeptember 9.) kerül sor.

 

Legfrissebb hírek

Emma Zapletalová újabb óriási futása 400 m gáton

Atlétika
2026.06.19. 21:12

Takács Boglárka két századdal maradt el országos csúcsának idejétől

Atlétika
2026.06.10. 22:15

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Atlétika: Molnár Attila örül, hogy a legjobbakkal tud együtt versenyezni

Atlétika
2026.06.03. 11:42

Atlétika: Molnár Attila 45 másodpercen belül futott Rabatban

Atlétika
2026.05.31. 21:04

Gyémánt Liga: Molnár Attila 7. lett Hsziamenben, óriási U20-as világcsúcs gerelyhajításban

Atlétika
2026.05.23. 15:30

Gyémánt Liga: Molnár Attila is indul Hsziamenben

Atlétika
2026.05.22. 09:28

Gyémánt Liga: Duplantis 612 centiméterrel győzött a saohszingi nyitányon

Atlétika
2026.05.16. 17:40
Ezek is érdekelhetik