Gyulai Memorial: Wlodarczyk nyerte a női kalapácsvetést

MTI MTIMTI MTI
2016.07.17. 21:25
A női kalapácsvetést Anita Wlodarczyk nyerte 78.10 méteres dobással, a női 5000 méter pedig Agnes Jebet Tirop 15:02.83-as idővel a Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíj vasárnap rendezett versenyszámaiban Székesfehérváron.

Vasárnap délutánra az eső már elállt, ám erős szélben kezdődött meg a női kalapácsvetők versenye. A világcsúcstartó lengyel Anita Wlodarczyk mind az öt dobását 70 méter felett teljesítette, negyedikre sikerült a győztes, 78.10-es eredményt elérnie. A második helyen az Eb-bronzérmes azeri Hanna Skydan (71.69 méter), a harmadikon pedig a 2007-es világbajnok német Betty Heidler (71.15 méter) végzett. A legjobb magyar versenyző, Orbán Éva a 12. lett 65.49 méterrel.

A női 5000 méteren a kenyai Agnes Jebet Tirop 15:02.83 perces eredménnyel nyert, mögötte egyéni legjobbjával, 15:03.17-tel, a szintén kenyai Margaret Chelimo Kipkemboi futott be, a harmadik pedig az etióp Gotytom Gebreslase lett 15:04.24 perccel.

Az idén először kétnapos Gyulai Memorial hétfőn folytatódik, az amatőröknek rendezett verseny és a nemzeti számok után 16.45 órakor lesz az ünnepélyes megnyitó.

Legfrissebb hírek

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
2026.06.25. 13:08

Gyulai Memorial: újabb világsztárok érkeznek

Atlétika
2026.06.11. 13:54

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Ismét olimpiai és világbajnokok érkeznek a Gyulai István Memorialra

Atlétika
2026.06.04. 13:21

Már lehet jegyet kapni a Gyulai István Memorialra – Duplantis is visszatér!

Atlétika
2026.01.15. 12:51

Ugandai és etióp sikerrel ért véget a Chicago Marathon

Atlétika
2025.10.12. 19:45

Halász Bence az atlétikai vb után: Nem veszítettem el a kedvem!

Atlétika
2025.09.18. 09:19

Takács Boglárka: Ha összerakom az elejét, ebben még bőven lehet

Atlétika
2025.09.13. 13:47
Ezek is érdekelhetik