London 2012: mindhárom orosz női kalapácsvető doppingolt
Az Orosz Atlétikai Szövetség szerdai bejelentése szerint utólagosan két női kalapácsvetőjüket és egy hármasugrójukat kizárták a 2012-es londoni olimpiáról, miután mintáik újraelemzése során doppingszer nyomaira bukkantak a szakemberek.
A Londonban eredetileg 11. Marija Beszpalova, illetve Hulfija Hanafejeva – aki nem jutott döntőbe –, mostani lebukása azt jelenti, hogy a 2012-es játékokon indult mindhárom orosz női kalapácsvető bizonyítottan doppingolt. Az aranyérmes Tatyjana Liszenkót ugyanis már tavaly októberben megfosztották első helyétől.
A harmadik most tetten ért atléta, Viktorija Valjukevics a nyolcadik helyen végzett öt évvel ezelőtt a női hármasugrók fináléjában.
Az orosz szövetség azt nem közölte, hogy milyen tiltott szert találtak a versenyzők mintáiban.
Legfrissebb hírek

FIFA: az U15-ös vb-n térhetnének vissza az oroszok
Minden más foci
2026.06.25. 21:58

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




