Atlétika: szájba verte a rúd a címvédő franciát

2018.03.04. 19:36
A francia Renaud Lavillenie nyerte meg a férfi rúdugrók versenyét a birminghami fedett pályás atlétikai világbajnokságon, ezzel megvédte címét.

A 2012-ben Londonban olimpiát nyerő Lavillenie 2012 és 2016 után harmadszor lett első fedett pályás világbajnokságon. A mostani versenye kicsit fájdalmasan végződött, mivel az egyik ugrása után – amikor már megnyerte az aranyérmet – a leeső léc kétszer fejbe verte, a szája ki is vérzett.

A 31 éves francia mögött az amerikai Sam Kendricks végzett másodikként, míg a bronzérem a lengyel Piotr Liseknek jutott.

A birminghami világbajnokság ezzel a számmal ért véget.

FEDETT PÁLYÁS ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG, BIRMINGHAM
FÉRFI RÚDUGRÁS

1. Renaud Lavillenie (Franciaország) 590 cm
2. Sam Kendricks (Egyesült Államok) 585
3. Piotr Lisek (Lengyelország) 585

Legfrissebb hírek

A rúdugró Klekner Hanga versenyt nyert Franciaországban

Atlétika
2026.06.18. 11:18

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Böndör Márton: Az Eb-n a döntőbe jutás lesz a célom!

Atlétika
2026.06.02. 12:22

Ez volt a fedett pályás atlétikai vb öt legemlékezetesebb pillanata

Atlétika
2026.03.25. 07:08

A Jamaicát is megverő magyar váltó országos csúccsal jelentkezett

Atlétika
2026.03.24. 12:32

Szűcs Szabina: Még mindig van fejlődési lehetőség

Atlétika
2026.03.24. 11:48

A rúdugró rúdja kiütötte a futó hétpróbázót – videó

Atlétika
2026.03.24. 10:43

A nagy dolgok a nyári Európa-bajnokságon dőlnek el

Atlétika
2026.03.24. 08:16
Ezek is érdekelhetik