A francia Renaud Lavillenie nyerte meg a férfi rúdugrók versenyét a birminghami fedett pályás atlétikai világbajnokságon, ezzel megvédte címét.
A 2012-ben Londonban olimpiát nyerő Lavillenie 2012 és 2016 után harmadszor lett első fedett pályás világbajnokságon. A mostani versenye kicsit fájdalmasan végződött, mivel az egyik ugrása után – amikor már megnyerte az aranyérmet – a leeső léc kétszer fejbe verte, a szája ki is vérzett.
A 31 éves francia mögött az amerikai Sam Kendricks végzett másodikként, míg a bronzérem a lengyel Piotr Liseknek jutott.
A birminghami világbajnokság ezzel a számmal ért véget.
FEDETT PÁLYÁS ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG, BIRMINGHAM
FÉRFI RÚDUGRÁS
1. Renaud Lavillenie (Franciaország) 590 cm
2. Sam Kendricks (Egyesült Államok) 585
3. Piotr Lisek (Lengyelország) 585
Legfrissebb hírek

A rúdugró Klekner Hanga versenyt nyert Franciaországban
Atlétika
2026.06.18. 11:18

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Böndör Márton: Az Eb-n a döntőbe jutás lesz a célom!
Atlétika
2026.06.02. 12:22

Szűcs Szabina: Még mindig van fejlődési lehetőség
Atlétika
2026.03.24. 11:48

A rúdugró rúdja kiütötte a futó hétpróbázót – videó
Atlétika
2026.03.24. 10:43

A nagy dolgok a nyári Európa-bajnokságon dőlnek el
Atlétika
2026.03.24. 08:16
Ezek is érdekelhetik

