Atlétika: Halászt csak a háromszoros vb-győztes előzte meg

MTI MTIMTI MTI
2018.05.20. 16:38
Halász Bence ezüstérmet szerzett Oszakában a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) kalapácsvető-sorozatának idei első állomásán.

Az IAAF honlapjának beszámolója szerint a szombathelyi Dobó SE versenyzője 77.24 méterrel zárt, és csak a háromszoros világbajnok lengyel Pawel Fajdek előzte meg 78.51 méterrel.

A férfi kalapácsvetők ezt követően még négy állomáson – június 5-én Turkuban, június 8-án Szczecinben, június 29-én a felvidéki Somorján, július 1-jén és 2-án pedig a Gyulai Memorialon mérik össze a tudásukat. Az IAAF honlapja szerint legalább 8500 dollár (2.2 millió forint) lesz az összdíjazás versenyenként, míg az összetett győztes 35 ezer dollárt (9.3 millió forintot) kap.

Legfrissebb hírek

Halász Bence negyedik, Szabados Ármin hatodik lett az aranykategóriás zágrábi versenyen

Atlétika
17 órája

Két magyar második hely a norvég ezüst kategóriás atlétikai viadalon

Atlétika
2026.05.28. 22:34

Szabados Ármin: Nem ez a csúcsformám

Atlétika
2026.04.27. 16:00

Kalapácsvetés: Halász Bence ismét 80 méter felett

Atlétika
2026.04.12. 17:07

Halász Bence ezüstérmes a dobó Európa-kupán

Atlétika
2026.03.15. 16:06

Halász Bence 17 éves sorozatot szakíthat meg a dobó Ek-n

Atlétika
2026.03.13. 11:51

Halász Bence: A cél, hogy az Európa-bajnokságon döntsek egyéni csúcsot

Atlétika
2026.03.10. 09:54

Halász Bence: Éveken át még nyáron is küzdöttem a 80 méterért…

Atlétika
2026.03.03. 10:57
Ezek is érdekelhetik