Gyémánt Liga: Duplantis ugrott legmagasabbra Eugene-ben

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.05.28. 10:48
null
A világcsúcstartó Duplantis 5.91 méterrel nyert Eugene-ben (Fotó: AFP)
Az olimpiai bajnok Armand Duplantis nyerte a férfi rúdugrást, női magasugrásban pedig az ukrán Jaroszlava Mahucsih a világ idei legjobbjával diadalmaskodott az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat eugene-i versenyének pénteki nyitónapján.

 

A világcsúcstartó Duplantis 591 centiméterrel nyert a Tokióban második amerikai Chris Nilsen és a norvég Sondre Guttormsen előtt. Miután biztossá vált sikere, a 22 éves svéd klasszis megpróbálkozott a 607 centivel, de mindhárom kísérlete kudarccal végződött.

A tavaly olimpiai bronzérmes Mahucsih 200 cm-rel nyerte meg a női magast.

„Fantasztikus ugrásaim voltak. Nagyon örülök, hogy itt versenyezhettem, mert júliusban itt rendezik a világbajnokságot is. Hiányzott már a versenyzés, úgy gondolom a két méter jó kezdet a szabadtéri szezonra, remélem, ennél magasabbra is jutok” – nyilatkozott győzelme után az atléta.

Női diszkoszvetésben a Tokióban ötkarikás bajnok amerikai Valarie Allman 68.35 méterrel nyert a kétszeres olimpiai bajnok (2012, 2016) horvát Sandra Perkovic és a német Kristin Pudenz előtt.

A többi számot szombaton rendezik Eugene-ben.

Legfrissebb hírek

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
2026.06.23. 19:39

Emma Zapletalová újabb óriási futása 400 m gáton

Atlétika
2026.06.19. 21:12

A rúdugró Klekner Hanga versenyt nyert Franciaországban

Atlétika
2026.06.18. 11:18

Gyulai Memorial: újabb világsztárok érkeznek

Atlétika
2026.06.11. 13:54

Takács Boglárka két századdal maradt el országos csúcsának idejétől

Atlétika
2026.06.10. 22:15

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Atlétika: Molnár Attila örül, hogy a legjobbakkal tud együtt versenyezni

Atlétika
2026.06.03. 11:42
Ezek is érdekelhetik