
Armand Duplantis lett az év férfi atlétája (Fotó: Getty Images)
Armand Duplantist és Sydney McLaughlin-Levrone-t választották az év atlétájának.A két világrekorder a nemzetközi szövetség (WA) hétfő esti díjátadó gáláján vehette át az elismerést.
A rúdugró Duplantis idén háromszor javította meg világcsúcsát, Eugene-ben 6.21 méteres rekorddal nyerte meg a világbajnokságot. A 23 éves svéd atléta így teljessé tette éremgyűjteményét, korábban győzött az ifjúsági majd a junior világbajnokságon, Eb-n és a tokiói olimpián.
McLaughlin-Levrone ugyancsak világcsúcsot ért el a nyári vb-n: 50.68 másodperccel győzött 400 m gáton. A szintén 23 éves futó a vb-n – akárcsak a tokiói játékokon, ahol duplázott – tagja volt a 4x400-as váltóban aranyérmes amerikai négyesnek.
Legfrissebb hírek

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött
Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben
Atlétika
2026.06.23. 19:39

A rúdugró Klekner Hanga versenyt nyert Franciaországban
Atlétika
2026.06.18. 11:18

Gyulai Memorial: újabb világsztárok érkeznek
Atlétika
2026.06.11. 13:54

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Böndör Márton: Az Eb-n a döntőbe jutás lesz a célom!
Atlétika
2026.06.02. 12:22
Ezek is érdekelhetik


