Doppingolás miatt hét évre eltiltották a félmaraton korábbi világcsúcstartóját

2026.06.25. 19:46
Nincs ok az örömre: Kibiwott Kandie súlyos büntetést kapott (Fotó: Getty Images)
Doppingvétség miatt hét évre eltiltották a versenyzéstől Kibiwott Kandie kenyai atlétát, a félmaraton korábbi világcsúcstartóját.

Hét évig nem versenyezhet a félmaraton korábbi világcsúcstartója, a kenyai Kibiwott Kandie. A 30 éves Kandie a sportág tisztaságát felügyelő szervezet csütörtöki indoklása szerint megtagadta a mintaadást, illetve manipulálta a doppingellenőrzési eljárást.

A sportoló 2025 márciusában már kapott előzetes eltiltást, most pedig mindkét tettét beismerte, emiatt az alapesetben járó nyolc helyett hétéves eltiltást kapott.

Kandie 2020-ban ezüstérmet nyert a lengyelországi félmaratoni világbajnokságon, és ugyanabban az évben, Valenciában 57:32 perces - azóta már megjavított - világcsúcsot futott ezen a távon.
 

 

Legfrissebb hírek

Vb 2026: ötmeccses eltiltást kapott a horrorsérülést okozó katari

Foci vb 2026
Tegnap, 20:42

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
2026.06.22. 16:33

Már aligha játszik a vb-n a taslit adó dél-afrikai játékos

Foci vb 2026
2026.06.17. 20:35

Doppingvétség miatt eltiltották a világbajnok és olimpiai bronzérmes futót

Atlétika
2026.06.12. 16:37

Vívás: Kun Anna újra páston!

Egyéb egyéni
2026.05.20. 11:14

A NOB a továbbiakban nem javasolja a fehérorosz sportolók korlátozását

Egyéb egyéni
2026.05.07. 18:08

Húsz hónapra eltiltották az olimpiai érmes rúdugró Alysha Newmant

Atlétika
2026.05.02. 12:33

Doppingvétségért összesen 291 oroszt büntetett a WADA a moszkvai laboradatok alapján

Egyéb egyéni
2026.05.01. 16:35
Ezek is érdekelhetik