Mindenki csodálatos visszavágóra számít

B. M.B. M.
2005.04.28. 11:18
Címkék
Annak ellenére, hogy a Chelsea-Liverpool Bajnokok Ligája-elődöntő első mérkőzésén egyik csapatnak sem sikerült a kapuba találnia, mindkét edző elégedett volt - ám érdekes módon Jose Mourinho, a Chelsea portugál mestere tűnt lelkesebbnek amiatt, hogy csapatának nem sikerült hazai pályán előnyt szereznie a visszavágóra.
A Chelsea mestere Steven Gerrardnak is gratulálhatott a meccs után - jól játszott a középpályás
A Chelsea mestere Steven Gerrardnak is gratulálhatott a meccs után - jól játszott a középpályás
A Chelsea mestere Steven Gerrardnak is gratulálhatott a meccs után - jól játszott a középpályás
A Chelsea mestere Steven Gerrardnak is gratulálhatott a meccs után - jól játszott a középpályás
A Chelsea mestere Steven Gerrardnak is gratulálhatott a meccs után - jól játszott a középpályás
A Chelsea mestere Steven Gerrardnak is gratulálhatott a meccs után - jól játszott a középpályás


"Nagyon jó eredmény. Persze nyerni akartunk, meg is voltak a helyzeteink, de egy BL-elődöntőn egy hazai nulla-nulla már remek teljesítménynek számít. Véleményem szerint tovább fogunk jutni, mert bízom abban, hogy idegenben betalálunk, egy nem gólnélküli döntetlennel pedig már mi vagyunk a döntőben" - ecsetelte a londoniak 42 éves mestere. "Több helyzetet dolgoztunk ki, mint azt a találkozó előtt vártam; akkor azt hittem, sokkal nehezebb lesz helyzetbe kerülnünk. A Liverpool pedig jól játszott, ügyesen lassították a játékot."

Mourinho nem sokat ült a kispadon
Mourinho nem sokat ült a kispadon
Mourinho nem sokat ült a kispadon
"Liverpoolban szilárdan kell védekeznünk, jól kontráznunk, és kell egy cseppnyi szerencse is, hogy elérjük a célunkat. Nekik másképpen kell majd játszaniuk, mint ma, ami számukra nagyon veszélyes lehet. A nagyobb nyomás most rajtuk van, szerintem a liverpooliak 99,9 százaléka hiszi azt, hogy ezzel az eredménnyel máris a döntőben vannak, pedig erről szó sincs" - mondott oda a portugál tréner az ellenfélnek is. "Az Anfield Road csodálatos hely, remek a légköre. Már az ottani bajnokinkon is fantasztikus volt a hangulat, el tudom képzelni, hogy egy 0-0 utáni BL-elődöntő-visszavágón mennyivel lesz még jobb, és már nagyon várom azt a napot" - osztott ki aztán egy bókot is az ellenfél szurkolói felé.

"Ha a sérülések a továbbiakban elkerülnek minket - mert jelenleg elég rossz a helyzetünk ezen a téren -, úgy érzem, odaérhetünk és bejuthatunk a döntőbe" - zárta mondandóját Mourinho.

Játékosa, Frank Lampard is több ponton egyetértett a Chelsea mesterével. "Valóban megvoltak a lehetőségeink, én is kihagytam egy nagy helyzetet az első félidőben. Nagyon bánom, hogy így alakult, mert egygólos előnnyel sokkal jobb lett volna Liverpoolba menni. Mindazonáltal jó ez az eredmény, hiszen nem kaptunk gólt, márpedig ez volt az elsődleges célunk. Nagy meccs lesz a jövő héten, mindent megteszünk majd a sikerért. Idén nyertünk már egyszer az Anfield Road-on, és ha mindent kiadunk magunkból, ez újra sikerülhet."

Frank Lampard foghatja a fejét, épp most hagyott ki egy hatalmas helyzetet. Hogy a háttérben Jamie Carragher mit csinál, azt ne bolygassuk
Frank Lampard foghatja a fejét, épp most hagyott ki egy hatalmas helyzetet. Hogy a háttérben Jamie Carragher mit csinál, azt ne bolygassuk
Frank Lampard foghatja a fejét, épp most hagyott ki egy hatalmas helyzetet. Hogy a háttérben Jamie Carragher mit csinál, azt ne bolygassuk


Rafa Benítez, a Pool mestere némileg keserű szájízzel vette tudomásul az eredményt, aminek akár felhőtlenül örülhetne is. "A meccs előtt nagyon örültem volna a 0-0-nak, de így, látva a találkozót, már nem vagyok ilyen lelkes, hiszen az összecsapás nagy részében mi irányítottuk a játékot. Persze a BL kezdete előtt kiegyeztem volna egy elődöntős helyezéssel, de most már más a helyzet. Ami a liverpooliak 99,9%-át illeti, én benne vagyok abban az egytized százalékban, amelyik még nem veszi készpénznek a továbbjutást" - utalt a spanyol mester Mourinho korábbi megjegyzésére.

"Összességében azért jó helyzetben vagyunk. Keményen dolgoztunk a pályán, főként a védekezésünk volt remek, a góllövésre is megvoltak a lehetőségeink, amik ugyan kimaradtak, de a döntetlen sem rossz. Főleg a második félidőre javultunk fel, akkor már többet kontráztunk, és ívelgetésekre kényszerítettük a Chelsea-t" - foglalta össze a látottakat Benítez. "Ismerjük a Chelsea játékának ellenszerét, tudjuk, mit kell tennünk. Azt is tudjuk, hogy kiváló csapat, rengeteg remek játékosuk van, akik képesek bármikor helyzetbe kerülni. Gólt kell lőniük, így óvatosnak kell lennünk. Az a legfontosabb, hogy hazai pályán csak győznünk kell, és továbbjutunk."

A Mersey-partiak csapatkapitánya, Steven Gerrard is remek visszavágóra számít. "Ezzel a döntetlennel még nincs vége, ez csak a félidő. Jobb lett volna, ha lövünk egy gólt, de így sem rossz a helyzet. A szurkolóink szét fogják szedni a stadiont a visszavágón, remek hangulat lesz, és jó mérkőzés, mert a Chelsea-nek is fantasztikus játékosai vannak. Ami Xabi Alonso eltiltását illeti, remek futballista, kiváló passzokat ad, de Dietmar Hamann is felgyógyult, és kész átvenni a helyét. Nagyon jó meccs lesz a visszavágó, győzzön a jobbik!" - puffogtatott el a végén egy ezeréves sportközhelyet a Pool középpályása. Ettől persze még igaza van.

Kihúzta a Liverpool gólnélküli döntetlennel


Szavazás

Ki nyeri a Bajnokok Ligáját?

Ki nyeri a Bajnokok Ligáját?

Legfrissebb hírek

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
19 perce

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
34 perce

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
45 perce

Horváth Csaba: Csak úgy megy, ha ugyanannyira vagyunk motiváltak

Utánpótlássport
53 perce

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
1 órája

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
1 órája

A kapitány is beszállt a buliba – Ghána így készül a horvátok ellen

Foci vb 2026
1 órája

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik