A Debrecen játékosai büszkék az eredményre

MTI MTIMTI MTI
2009.09.17. 10:32
Címkék
Noha kikapott, mégis jól sikerült a Debrecen történetének első mérkőzése a labdarúgó Bajnokok Ligájában, a magyar bajnok az Anfield Roadon megszorongatta az ötszörös győztes Liverpoolt, amely végül 1–0-ra nyert.

Nem csak a szurkolók, a DVSC játékosai is büszkék a Liverpool elleni eredményre (Fotó: Czagány Balázs)
Nem csak a szurkolók, a DVSC játékosai is büszkék a Liverpool elleni eredményre (Fotó: Czagány Balázs)
Nem csak a szurkolók, a DVSC játékosai is büszkék a Liverpool elleni eredményre (Fotó: Czagány Balázs)
Nem csak a szurkolók, a DVSC játékosai is büszkék a Liverpool elleni eredményre (Fotó: Czagány Balázs)
Nem csak a szurkolók, a DVSC játékosai is büszkék a Liverpool elleni eredményre (Fotó: Czagány Balázs)

„Túlzás lenne azt mondani, hogy örülök az eredménynek, de azért csupán egy gólt kapni az Anfield Roadon mégiscsak óriási dolog – értékelte a történteket Kiss Zoltán csapatkapitány. – Hogy hány százalékon pörgött a Liverpool, azt nem tudom, hiszen nincsen viszonyítási alapom, ugyanakkor azt gondolom, a Lyon elleni mérkőzés jóval nehezebb lesz. Nem nagyon mertünk kitámadni, nehogy túl nagy területük legyen."

A találkozón eltiltása miatt nem léphetett pályára a selejtezősorozatban három gólt is szerző Varga József, és csak nézőként szurkolhatott társainak: „Nem vagyok csalódott, hiszen ha a meccs képét nézzük, azért egy góllal jobb volt a Liverpool. Nehéz volt tétlenül végignézni a mérkőzést, de remekül teljesített a csapat. Lehet, hogy kívülről úgy tűnt, a Liverpool nem veszi teljesen komolyan a találkozót, ám szerintem ez elképzelhetetlen, mert az könnyen a visszájára sülhetett volna el még egy ilyen nagy csapatnál is. Néha kicsit bátortalanok voltunk, de amikor elvállaltuk a futásokat és a passzokat, rögtön feljavultunk."

Az összecsapást a holland Dirk Kuyt döntötte el, a DVSC-TEVA egyik legnagyobb helyzetét pedig Adamo Coulibaly hagyta ki: „Reina nagyon jól jött ki, nehéz volt ellőni a labdát. Ma csak harcolni tudtam, két támadóval persze kicsivel könnyebb dolgom lenne. A Lyon ellen már győzni szeretnénk, de a pontszerzés is jó lenne."

A csapatban a legnagyobb BL-rutinja Bodnár Lászlónak van, s véleménye szerint is jól helytállt az együttes: „Négy évig voltam a Dinamo Kijevben, szóval én már játszottam a Bajnokok Ligájában, mondtam is a többieknek, hogy ez bizony más lesz, sokkal gyorsabb a játék, mint egy otthoni bajnokin. Úgy érzem, pozitívan jöttünk ki a mérkőzésből. Külön motiváció számomra, ha ilyen játékosok ellen léphetek pályára, az lenne persze az igazi, ha ez hétről hétre így menne. A Lyon elleni találkozó sokkal nehezebb lesz, a francia csapat egységesebbnek tűnik. Ez a mai Liverpool, bevallom, kicsit meglepett, azt hittem, jobban odaszegeznek minket a kapu elé."

Laczkó Zsolt csereként lépett pályára, több jó megoldása is volt: „Nehéz volt csereként beszállni, hiszen a Liverpool fantasztikus csapat, de megpróbáltam tenni a dolgomat. Ha van egy kis szerencsénk, talán máshogy is alakulhatott volna a dolog, de így sem vallottunk szégyent. Az első félidőben sokat hibáztunk. Úgy érzem, ha többször találkoznánk hasonló kaliberű csapattal, megszoknánk ezt a tempót."

A Debrecen a 2. fordulóban, szeptember 29-én az Olympique Lyon együttesét fogadja a Puskás Ferenc Stadionban.

KUYT GÓLJA A DVSC ELLEN

 

 

AZ E-CSOPORT TOVÁBBI MENETRENDJE
 
Szeptember 29., kedd (20.45)
Fiorentina–FC Liverpool
Debrecen–Olympique Lyon
Október 20., kedd (20.45)
Debrecen–Fiorentina
FC Liverpool–Olympique Lyon
November 4., szerda (20.45)
Fiorentina–Debrecen
Olympique Lyon–FC Liverpool
November 24., kedd (20.45)
Debrecen–FC Liverpool
Fiorentina–Olympique Lyon
December 9., szerda (20.45)
FC Liverpool–Fiorentina
Olympique Lyon–Debrecen

 

Legfrissebb hírek

Haaland tényleg csak a kispadon lesz a franciák ellen?

Foci vb 2026
10 perce

Sajtóhírek szerint az amerikaiak újabb négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
18 perce

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
41 perce

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
49 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
1 órája

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
1 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik