„Minden játékosomnak topformában kell futballoznia”

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2009.09.28. 19:24
null
"Most is akkor leszek elégedett, ha a magyar szurkolók a találkozó után boldogan mennek haza a stadionból" – mondta Herczeg András (Fotó: Németh Ferenc, archív)
Címkék
Akárcsak két hete a Liverpool elleni nyitányt megelőzően, úgy hétfőn a keddi Olympique Lyonnal szembeni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt is visszafogottan nyilatkozott Herczeg András, a Debrecen labdarúgócsapatának klubmenedzsere.

 

"Ahogyan a Liverpool ellen is, most is akkor leszek elégedett, ha a magyar szurkolók a találkozó után boldogan mennek haza a stadionból - nyilatkozta a szakember a csapat sajtótájékoztatóján. - Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy hazai pályán is bemutatkozhatunk a Bajnokok Ligájában, csodálatos érzés, hogy ennek részesei lehetünk. Tisztában vagyunk azzal, hogy a Lyon az európai élmezőnybe tartozik."

„Próbáltunk tisztességgel, becsülettel felkészülni a találkozóra, hasonló teljesítményt szeretnék látni, mint a Liverpool elleni első BL-mérkőzésünkön" – tette hozzá.

Herczeg kiemelte: egy német magazin összeállítása szerint a DVSC-TEVA játékosainak összértéke jelenleg 8 millió euró körül van, míg a Lyonnál ez a szám 206 millió, így a statisztikák szerint sem a magyar bajnok a találkozó esélyese.

A DVSC-nek több sérültje is van, de ez úgy tűnik, nem zavarja Herczeg Andrást: "Sajnos vannak hiányzóink, de azért néha szeretnénk mi is dominálni majd. A jó eredményhez minden játékosomnak topformában kell futballoznia holnap."

A hazaiaknál Mészáros Norbert szinte biztosan nem léphet pályára, azonban Rudolf Gergelyre, Bodnár Lászlóra és Szakály Péterre valószínűleg már számíthat Herczeg András a 20.45 órakor kezdődő találkozón a Puskás Ferenc Stadionban.

A Debrecen várhatóan a Vukasin Polekszics - Bodnár László, Szűcs István, Komlósi Ádám, Leandro - Luís Ramos - Czvitkovics Péter, Varga József, Kiss Zoltán, Szakály Péter - Adamo Coulibaly tizeneggyel veszi fel a harcot a mérkőzésen.

 

Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
9 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
13 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
26 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
39 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik