BL-selejtező: Határozottabbnak kell lennünk otthon - Herczeg András

2010.07.13. 20:14
A DVSC-TEVA labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent ért el az észt Levadia Tallinn otthonában a Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén. A találkozót követően Herczeg András, a debreceniek klubmenedzsere a határozottabb támadójátékot hiányolta csapatától, amely szerinte elengedhetetlen feltétele lesz a hazai visszavágónak, ebben az esetben a továbbjutást elérhetőnek tartja.

„Fölényben játszottunk, több helyzetet dolgoztunk ki, mint az ellenfelünk – értékelte a látottakat Herczeg András a találkozót közvetítő Sport1 Tv-nek. – Nagy energiát fektettünk a győzelem megszerzésébe, az ötvenkilencedik perctől az egyenlítésbe, ami a végén össze is jött. Uraltuk a játékot, fölényben voltunk, helyzetek adódtak előttünk, de határozottabbnak kellett volna lennünk. Elsősorban elöl. Fölöslegesen járattuk olykor a labdát keresztbe a pályán, amikor pedig a mélységi passzokat is bátran fel lehetett volna vállalni. Nehéz visszavágó vár ránk Debrecenben, ahol a mérkőzés alakulásától hasonló forgatókönyvet várok, mint most. Mi leszünk a kezdeményezőbbek, vélhetően fölényben játszunk, meglesznek a helyzeteink, de határozottabb befejezésekre van szükség, és akkor továbbjuthatunk, amiben őszintén bízok."

A debreceniek készültek az észt csapat kapu elé ívelt labdáira, de amint azt a szakember elmondta: sokszor pont olyan helyzetből születnek a gólok, amelyre edzésen és a taktikai felállásban is készülnek. Azt azonban Herczeg is elismerte: „szép gólt kaptunk".

A három csere, a gólt is szerző Rezes László, a gólpasszt adó Dombi Tibor és a lendületes Yannick beállításával a 35 fokos hőségben egy csapásra veszélyesebb lett a Debrecen – ennek eredményeként egyenlített a 90. percben –, Herczeg ezzel kapcsolatban megjegyezte: „Egy csapat nem kizárólag kezdőemberekből áll, hanem cserékből is."

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
16 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01
Ezek is érdekelhetik