Losonczi Dávid: Most még ki kell élveznem, hogy Európa-bajnok lettem

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2025.04.16. 19:17
null
Losonczi Dávid (Fotó: Imago Images)
A Nemzeti Sportrádió Hazafutás című műsorában Regős László Pál vendége volt a világbajnok és újdonsült Európa-bajnok birkózó, Losonczi Dávid, akivel többek között az idei versenyekről beszélgetett a műsorvezető.

Szóba került az a kísérleti szabály, miszerint passzivitási pont esetén, ha 1:1 az állás, akkor az nyer, aki előbb szerezte. Erről a szombaton a kötöttfogású 87 kilogrammosok között Eb-címet nyerő Losonczi Dávid elmondta, hogy ez neki kifejezetten fekszik, ezért reméli, megmarad ez a változtatás, s elárulta, hogy az ehhez passzoló stílusa már gyerekkorában kialakult. 

„Valahogy ez a gyerekkori birkózásomban is benne volt: nem arra játszom, hogy passzivitási ponttal nyerjek, hanem tényleg mindig akciót akarok csinálni, aktívan próbálok birkózni. Ez gyerekkoromtól kezdve alakult ki így bennem. Amikor megláttuk, hogy a felnőttmezőnyben is lehet ezzel nyerni, és jó vagyok benne, akkor nem volt kérdés bennünk, hogy változtassunk-e ezen. Újításokat kell belevinni, mert mindenki készül rám, de az alap nagyon jó” – fejtette ki a világbajnok és Európa-bajnok birkózó.

Birkózás
2025.04.15. 10:16

Losonczi Dávid: Egyszer meg kell nyernem az olimpiát!

A friss Európa-bajnok birkózó nem tudott aludni a győzelmét követő éjszakán.

A 24 éves versenyző a következő fél évéről is beszélt, s hogy természetesen a világbajnokság lesz a fókuszban, amelyet Zágrábban rendeznek szeptember 13. és 21. között.

„Most még ki kell élveznem, hogy Európa-bajnok lettem. Meg kell emészteni, és úgy nekivágni az edzéseknek és a következő időszakban – tiszta fejjel. Vannak már tervek, hogy milyen versenyeken indulok, egy biztos, hogy a Magyar Nagydíjon ott leszek júliusban, de a többit még nem igazán tudom. Ezt még meg kell beszélni, de nyilván a fő cél az, hogy a világbajnokságra százszázalékos legyek, és megvédjem a vb-címemet” – tette hozzá Losonczi.

A teljes beszélgetés

 

 

Legfrissebb hírek

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53

„Ki kell mondanom: hamarabb kellett volna edzőt váltanom” – Cseh László a Nemzeti Sportrádióban

Úszás
2026.06.05. 11:07

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk

Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Juhász Roland: A világsztároknak is nagy élmény lesz a Puskás Arénában játszani

Bajnokok Ligája
2026.05.22. 18:15
Ezek is érdekelhetik