csupasport bannerhátsófüves banner

Érzelmes versenyre készül a terepfutó

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2021.06.11. 11:38
null
Vincze Zsófi alig várja már a Hello Badacsony Trail rajtját, mivel a verseny környéke a gyeremekkori nyarak szép emlékeit idézi fel benne.

Vincze Zsófi alig várja már, hogy rajhoz állhasson július 10-én Gyulakesziben az 53 kilométeres Hello Badacsony Trailen. A nagy izgalom annak köszönhető, hogy a közelben töltötte gyerekkorában a nyarak többségét, így a Balatonnak az a része érzelmileg közel áll hozzá.

„Nagyon boldog voltam, amikor értesültem róla, hogy ezen a környéken rendeznek nívós versenyt – mondta a 35 esztendős ultra- és terepfutó. – Azért örültem ennyire, mert gyerekkoromban rengeteg nyarat töltöttem Badacsonytördemicen, sőt manapság is sokat vagyok ott. A munkahelyemen jelenleg home office van, így a nyáron onnan is tudok majd dolgozni, ezért nem lesz akadálya a versenyzésnek sem. Sokat futottam már azon a környéken, ám még nem szerveztek errefelé hasonló megméretést. Július 10-én, a nyár közepén biztosan nagy lesz a hőség, így nem számítok arra, hogy rekordokat döntögetek. A hangulat és a versenyérzet miatt lesz emlékezetes, remélem sok ismerősömmel találkozom majd a rajtnál.”

A sportoló a napokban a Badacsonytördemichez közeli Tóti-hegyen futott, elmondása szerint rendkívül nagy élményben volt része.

Fotó: Szász Norbert

 

„Csodálatos volt, korábban még nem jártam erre, csak olvastam róla, hogy innen a legszebb a kilátás, de úgy voltam vele, ezt mindegyik hegyre mondják. Aztán amikor felértem, leesett az állam. Háromszázhatvan fokos panoráma, gyönyörű. Az jutott eszembe amikor a csúcson voltam, ezt a helyet meg kell mutatnom másoknak is, így a közeljövőben biztosan felviszem a szüleimet és a barátaimat. Nyilván nem futni, kizárólag kirándulni.

A meredek emelkedők megnehezítették a dolgom, mivel a Hello Badacsony Trail útvonala technikás részeken is halad, nagyon remélem, hogy nem esik majd az eső. Ráadásul a verseny végén már majdnem egy maratonival a lábunkban hátralesz még a Badacsony és a Szent György-hegy.

Egy szó, mint száz, kemény lesz a befejező szakasz.”

Vincze Zsófinak a nyárra már vannak versenytervei, június 12-én szombaton a Bükki Hegyi Maratonon vesz részt, ráadásul már őszi esemény is szerepel a versenynaptárában.

„Június 12-én, szombaton váltóban indulunk a Bükki Hegyi Maratonon, igaz, csak tíz kilométert futok, de az elég intenzív lesz. Még csak most köszöntött be az igazi nyár, így ez lesz az idei első meleg nyári versenyem. A közeljövőben mindenképpen a Hello Badacsony Trail lesz a központban, de ősszel a Mátrabérc Trailen is indulok, szeretném megjavítani az időmet. Nyáron még csapattal az Utra Tisza-tó, ősszel pedig az Ultrabalaton szerepel a terveim között. Egyelőre ezek a biztosak, de bízom benne, hogy további versenyeken is rajthoz állok még.”

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek

Elérte célját – győzött az Ultra-Trail Hungary leghosszabb távján

Csupasport
2026.06.24. 16:44

Meglepődött magán a hajrában – ezüstérmet nyert az Európa-kupán

Csupasport
2026.06.22. 18:44

Motiválta a győzelem lehetősége – meg is szerezte az aranyérmet

Csupasport
2026.06.21. 16:58

Harmadik országos bajnoki címét szerezte Benke György

Csupasport
2026.06.18. 16:44

Ezüstérmet szerzett az eddigi legjobb UTH-ján

Csupasport
2026.06.17. 14:44

Kimagasló eredményre számított, meg is nyerte a tizenkét órás ob-t

Csupasport
2026.06.12. 14:58

Egészen a célig menekült a versenytársa elől – aranyérem lett a jutalma

Csupasport
2026.06.10. 16:04

Nagy mérföldkő az ultrafutásban: megalakult a Backyard Ultra Hungary Egyesület

Csupasport
2026.06.08. 11:25
Ezek is érdekelhetik