IndyCar: Wheldon a verseny után írt volna alá az Andretti-csapathoz

2011.10.17. 12:30
Címkék
A vasárnapi Las Vegas-i IndyCar-idényzárón halálos balesetet szenvedő Dan Wheldon a verseny előtt megegyezett korábbi istállójával, az Andretti Autosportttal, hogy jövőre visszatér hozzá, s a futam után írta volna alá új szerződését – árulta el a gárda szóvivője.

Az idén pénzhiány miatt csak az Indy 500-on és a Las Vegas-i versenyen induló Wheldon a legendás 500 mérföldest megnyerte májusban, ezzel Michael Andretti csapatának első számú kiszemeltjévé vált az idény végén a NASCAR-ba távozó Danica Patrick helyére.

„Amikor 2005-ben nálunk versenyzett, a pilóták közötti harmónia miatt Beatlesnek neveztük a csapatot, és most is azzal viccelődtünk, hogy a banda ismét összeáll. Nemcsak jövőbeli csapattagot veszítettünk el, hanem egy igazi csapattársat is" – mondta a csapat szóvivője.

Szomorú párhuzam az 1999-es idényzárón halálos balesetet szenvedő Greg Moore-ral, hogy ő is új csapathoz készült – a kanadainak már aláírt szerződése volt a Penskevel.

Legfrissebb hírek

Szabadrúgásgól után cseregól és rekordkevés szabálytalanság Zöld-foki-szigeteknél

Foci vb 2026
25 perce

Elkezdődött az Új-Zéland–Egyiptom mérkőzés

Foci vb 2026
31 perce

Vb 2026: Új-Zéland–Egyiptom 1–0

Foci vb 2026
35 perce

Kevin Pina lett a mérkőzés legjobbja

Foci vb 2026
38 perce

Rosszul felállított sorfal, hibázó védők és a rosszul kifutó kapus – videók az Uruguay–Zöld-foki szigetek mérkőzésről

Foci vb 2026
41 perce

Itt az újabb meglepetés: Zöld-foki-szigetek Uruguay ellen is pontot szerzett

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptom és Új-Zéland sem változtatott az első fordulós kezdőcsapatán

Foci vb 2026
1 órája

Hétfői sportműsor: Argentína–Ausztria, Franciaország–Irak és Norvégia–Szenegál a vb-n

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik