Dakar-rali: nem valószínű, hogy a verseny visszatér Afrikába

MTI MTIMTI MTI
2012.01.13. 14:21
Címkék
A jövő évben is Dél-Amerikában rendezik meg a Dakar-ralit, s a szervezők egyelőre nem tervezik, hogy a viadalt újra Afrikában bonyolítsák le.

Etienne Lavigne versenyigazgató pénteken azt mondta, rengeteg tervük van a következő esztendőre vonatkozóan, de az afrikai visszatérésen nem gondolkodnak.

„Egyelőre csak annyit árulhatok el, hogy a 2013-as befutó Chilében, Santiagóban lesz" – nyilatkozta Lavigne.

A világ legnagyobb tereprali-viadalát először 2009-ben bonyolították le Argentínában és Chilében, majd a 2010-es és a tavalyi kiírást is itt rendezték. Az idei, 33. Dakaron Peru is bekapcsolódott a versenybe.

A ralit először 1978-ban bonyolították le, a rajt Párizsban, a cél pedig a szenegáli fővárosban volt, majd 2008-ban az észak-afrikai terrorfenyegetettség miatt törölni kellett a viadalt, s ez vezetett a kontinensváltáshoz is.

Legfrissebb hírek

NS-infó: együttműködés jöhet a ZTE és a Nafta között – Zalaegerszegről érkezhet edző, játékos is

Labdarúgó NB I
1 perce

Nem minden iráni szurkol hazája válogatottjának

Foci vb 2026
1 perce

Benbuali játékára akkor lehet számítani, ha Algéria nagy bajba kerül

Foci vb 2026
23 perce

Újabb női játékvezető mutatkozik be a világbajnokságon

Foci vb 2026
32 perce

„Kitartunk, átvészeljük a nehézségeket, nem csüggedünk” – így ült fel az NBA trónjára a „Comeback Knicks”

Amerikai sportok
55 perce

Ödegaard-t kritizálták, de megvédte őt a csapattársa

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: csaknem tizennégyezer illegális fogadási oldalt zártak be Thaiföldön

Foci vb 2026
1 órája

Cselgáncs: Vég Luca bronzérmet szerzett a berlini junior Európa-kupán

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik