Rali-vb: kiszáll a legutóbbi négy vb-t megnyerő márka

2016.11.02. 13:28
Az egymás után négy ralivilágbajnoki címet szerző Volkswagen bejelentette, hogy az idény végén kiszáll a sorozatból. Az Audi Le Mans-i búcsúja után a Volkswagen-csoport rövid időn belül két nagyszabású autós szakágnak intett búcsút.

A döntések hátterében minden bizonnyal a gyártó károsanyag-kibocsátást érintő botránya áll, amely hatalmas anyagi veszteséget okozott.

A Volkswagen hivatalos közleménye szerint a ralis program leállításával megspórolt pénzt a márkacsoport az új környezetbarát technológiák kifejlesztésére fordítja, emellett amatőrök számára indított márkakupákhoz (VW Polo-kupa) biztosít autókat.

Az Audi állítólag azért zárta be sportautó-programját, hogy a Formula E-sorozatra összpontosítson.

A rali-vb-n a legutóbbi négy idényt uralta a Volkswagen, a konstruktőr-vb-címek mellett Sébastien Ogier révén egyéniben is diadalmaskodott. A 2017-es rali-vb-n négy márka, a Hyundai, a Citroën, az M-Sport (Ford) és a Toyota indul.

Legfrissebb hírek

Mecsek-rali: Vincze Ferenc nyerte meg a Pécs környéki viadalt

Egyéb autó-motor
2026.06.13. 18:42

Japán-rali: Evans győzött, ezzel növelte előnyét az összetettben

Egyéb autó-motor
2026.05.31. 11:40

Ralikrossz Eb: csaknem 70 fős mezőny a hétvégi magyar futamon Nyirádon

Egyéb autó-motor
2026.05.26. 13:41

Thierry Neuville nyerte meg vasárnap a Portugál ralit

Egyéb autó-motor
2026.05.10. 18:09

Ogier győzött a Kanári-szigetek-ralin

Egyéb autó-motor
2026.04.26. 16:44

Rali ob: a kétszeres abszolút bajnok Vincze Ferenc nyerte meg az idény második futamát

Egyéb autó-motor
2026.04.25. 18:49

Rali: a harminckettedik Veszprém-ralival indul az országos bajnokság a hétvégén

Egyéb autó-motor
2026.03.25. 13:09

Szafari rali: japán siker Kenyában, Kacuta először nyert

Rali
2026.03.15. 16:39
Ezek is érdekelhetik