MotoGP: a Ducati 2026-ig marad a versenysorozatban

MTI/H. D.MTI/H. D.
2021.01.20. 13:49
null
Az ausztrál Jack Miller is a Ducati versenyzője lesz (Fotó: AFP)
A 2026-os idény végéig biztosan marad a gyorsaságimotoros-világbajnokság mezőnyében az olasz Ducati istálló – írja az MTI.

 

A bolognai központú vállalat szerdán jelentette be, hogy a következő hat szezonban is biztosan részt vesz a gyorsaságimotorozás csúcsbajnokságában.

A gyári Ducati istálló az idén új felállással indul a MotoGP-ben, ahol az ausztrál Jack Miller, valamint az olasz Francesco Bagnaia lesz a versenyzője.

A Ducati 2007-ben világbajnoki címet ünnepelhetett a királykategóriában az ausztrál Casey Stoner révén, és azzal 32 éve tartó japán gyártói uralmat tört meg a szakágban.

Az olasz motorkerékpárgyártó csapata tavaly a konstruktőri bajnoki címet hódította el a MotoGP-ben.

(MTI)

Legfrissebb hírek

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is

Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31

MotoGP: Francesco Bagnaia nyerte meg a brnói sprintversenyt

Egyéb autó-motor
2026.06.20. 17:00

MotoGP: a Cseh Nagydíjon állna újra csatasorba Álex Márquez

Egyéb autó-motor
2026.06.16. 17:16

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 13:09

MotoGP: Marc Márquez győzelme ellenére óvatos a folytatást illetően

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 06:35

Gyulay Zsolt: A Hungaroring jelen állapotában nem alkalmas a MotoGP fogadására

Egyéb autó-motor
2026.06.08. 19:20

MotoGP: Márquez vasárnap is nyert a Balatonon, 100. futamgyőzelmét aratta

Egyéb autó-motor
2026.06.07. 15:05
Ezek is érdekelhetik