Kiengedték a kórházból a MotoGP bajnokát

2025.04.23. 11:45
null
Kiengedték a kórházból a címvédő Jorge Martínt (Fotó: Getty Images)
Kiengedték a dohai kórházból Jorge Martínt, a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriájának címvédőjét.

Az Aprilia 27 éves spanyol versenyzője április 13-án, a Katari Nagydíjon bukott, a közvetlenül mögötte haladó Fabio Di Giannantonio pedig már nem tudta kikerülni és nekiütközött a motorjával. Martínnak 11 bordája tört el az esetben, valamint légmell alakult ki nála, ezért mindeddig nem hagyhatta el a katari kórházat. 

Az istálló közleménye szerint a klasszis – aki az idény első három versenyét is kihagyta sérülés miatt – még néhány napig Dohában marad, ezt követően tér haza Spanyolországba, ahol folytatja a rehabilitációt.

Martínnak egyébként igencsak nagy szerencséje volt, hogy ilyen „olcsón” megúszta, az övéhez nagyon hasonlító balesetben vesztette életét Marco Simoncelli a 2011-es Malajziai Nagydíjon, amikor egy kanyarból kijöhet Colin Edwards és Valentino Rossi elé esett.

 

Legfrissebb hírek

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok

Egyéb autó-motor
Tegnap, 11:26

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól, Acosta váltja – hivatalos

Egyéb autó-motor
2026.06.24. 13:09

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is

Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31

MotoGP: Francesco Bagnaia nyerte meg a brnói sprintversenyt

Egyéb autó-motor
2026.06.20. 17:00

MotoGP: a Cseh Nagydíjon állna újra csatasorba Álex Márquez

Egyéb autó-motor
2026.06.16. 17:16

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 13:09

MotoGP: Marc Márquez győzelme ellenére óvatos a folytatást illetően

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 06:35
Ezek is érdekelhetik