A MotoGP-ben címvédő Jorge Martín az év végén elhagyja az Apriliát

2025.05.29. 13:20
null
Jorge Martín (Fotó: AFP)
A 2025-ös idény végén elhagyja az Aprilia istállót Jorge Martín, a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának címvédője.

Az idény első hét futamából sérülései miatt csak egyen rajthoz álló spanyol versenyző csütörtökön jelentette be döntését, miközben az olasz gyártó csapata változatlanul arra számít, hogy a 27 éves motoros kitölti a két évre szóló megállapodást.

„Mivel a szerződésemben foglaltak szerint egy bizonyos időpontban meg kell hoznom a döntést, így élek a jogommal, és 2026-ban már nem kívánok az Apriliánál versenyezni” – mondta közleményében Martín.

A spanyol klasszis a szezon első három versenyét sérülés miatt kihagyta, majd április közepén, a Katari Nagydíjon bukott, a közvetlenül mögötte haladó Fabio Di Giannantonio pedig már nem tudta kikerülni és gyakorlatilag áthajtott rajta a motorjával. Martínnak 11 bordája tört el, valamint légmell alakult ki nála, ezért kórházba került. Onnan 10 nap elteltével engedték ki, azután hazatért Spanyolországba és azóta ott folytatja a rehabilitációt.

A vb hetedik futamát vasárnap Silverstone-ban apiriliás csapattársa, az olasz Marco Bezzecchi nyerte meg.

 

Legfrissebb hírek

MotoGP: Raúl Fernández nyerte meg az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
14 órája

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 11:26

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól, Acosta váltja – hivatalos

Egyéb autó-motor
2026.06.24. 13:09

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is

Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31

MotoGP: Francesco Bagnaia nyerte meg a brnói sprintversenyt

Egyéb autó-motor
2026.06.20. 17:00

MotoGP: a Cseh Nagydíjon állna újra csatasorba Álex Márquez

Egyéb autó-motor
2026.06.16. 17:16

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 13:09
Ezek is érdekelhetik