Szeleczky Ádám: Visontán csodálatos környezetben rendezhetjük meg a Supermoto-vb-futamot

   Munkatársunktól Munkatársunktól
2025.06.28. 17:23
null
A visontai Black Star Speedway pálya ad otthont július 12–13-án a Supermoto világbajnokság futamának, Magyarországon korábban erre még nem volt példa. A szervezők több újítással és programmal készülnek, és minden adott ahhoz, hogy sikeres versenyt rendezhessenek.

Szívvel-lélekkel dolgozik mindenki azért, hogy ezt a verseny két hét múlva magas színvonalon és rendben meg tudják rendezni. Nagyon dinamikus és látványos sportágról van szó, amely a gyorsasági motorversenyzés és az offroad szakágak keverékét adja a nézők számára. A visontai pálya teljesen megújult, az úgynevezett Skysection (burkolt offroad szakasz) egy világújdonság. Visontán megvalósul az, hogy a versenyzők egy körön belül teljesítsenek három pályaszakaszt, tehát aszfaltos, offroad- és skysection-szakaszt. Szardíniáig kell menni Európában, hogy találjunk hasonlót a közelben, és a világon sincs sok ilyen pálya.

Szeleczky Ádám Formula–1-es szakújságíró a verseny házigazdájaként már izgatottan várja a versenyt.

„Számos Formula–1-es és körülötte fekvő kisebb versenypályát láttam már, és őszintén elmondhatom, hogy büszkék lehetünk arra, ami megépült Visontán, csodálatos környezetben rendezhetjük meg a Supermoto-vb-futamot. Ez egy kis ékköve a hazai motorsportnak, és nagyon várjuk, hogy ezt meg tudjuk mutatni a világnak. Egyedülálló módon körbejárható a pálya a futamok alatt, tehát ha valaki szeretné, minden versenyt más helyről nézhet. Három magyar motorosért szurkolhatunk a vb-futamon, és ha Surányi Balázzsal, Kardos Gergellyel vagy Bereczki Dáviddal beszélek, mind a hárman csillogó szemmel beszélnek arról, hogy ez a kedvenc pályájuk. Az, hogy meg tudják mutatni, mire képesek hazai közönség előtt, egy olyan pályán, amit testközelből ismernek, ad nekik egy olyan eszmei pluszt, ami segíthet nekik.”

Szeleczky Ádámmal természetesen a Formula–1 és a legújabb F1-es filmben feltűnő Hungaroringen forgatott jelenetek is szóba kerültek.

„A Hungaroring az egyik kiemelt helyszín a filmben. A stáb forgatott a versenyhétvégén, majd visszatértek későbbi időpontokban is titokban. Teljesen spontán jelenet a filmben, amikor Fernando Alonso odalép Brad Pitthez és gratulál neki, ez nem volt betervezve, de ilyen jelenetek is integrálódtak a történetben. Fiktív sztoriról van szó, a mese és egy akciófilm keveréke, különleges élmény látni, nem volt még ilyen film a Formula–1-ről, és nagyon nehéz elképzelni, hogy a közeljövőben lesz ilyen.”

 

Legfrissebb hírek

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53

„Ki kell mondanom: hamarabb kellett volna edzőt váltanom” – Cseh László a Nemzeti Sportrádióban

Úszás
2026.06.05. 11:07

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk

Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Juhász Roland: A világsztároknak is nagy élmény lesz a Puskás Arénában játszani

Bajnokok Ligája
2026.05.22. 18:15
Ezek is érdekelhetik