Negyedik lett a magyar női válogatott a budapesti rögbi Eb-n

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.07.14. 11:19
null
Fotó: Magyar Rögbi Szövetség/Facebook
A magyar női rögbiválogatott a negyedik helyen végzett a rögbi Európa-bajnokság budapesti állomásán.


A magyar szövetség tájékoztatása szerint a házigazdák a szombati negyeddöntőben hosszabbítás után 19–14-re nyertek Finnország ellen a Budapest Rugby Centerben, majd 19–12-re kikaptak Svédországtól az elődöntőben. A Grúzia elleni bronzmérkőzést 28–10-re elveszítették, de a negyedik helyezés is történelminek nevezhető, hiszen korábban soha nem végzett ilyen előkelő helyen a Trophy Series olimpiai rögbi Eb-n a magyar női együttes.

A férfi válogatott története során először legyőzte Romániát (26–12). A folytatásban következett a Lettország elleni 19–14-es, majd a Monaco elleni 21–14-es siker, így a csapat bejutott a vasárnapi negyeddöntőbe.

 

Legfrissebb hírek

A magyar rögbisek három győzelemmel zárták a chisinaui Eb-kör első napját

Egyéb csapat
11 órája

Hetes rögbi: extra teljesítmény kell a június végi második fordulóban

Egyéb csapat
2026.06.10. 13:51

A magyar női válogatott elődöntős a hetes rögbi Eb-n

Egyéb csapat
2026.06.06. 22:43

Külföldi szakemberek segítségével jutnának magasabb szintre női rögbiseink

Egyéb csapat
2026.04.19. 12:46

A 2036-os olimpiát célozza meg a női rögbicsapat

Egyéb csapat
2025.12.18. 13:16

A magyar női rögbi új korszakba lépett

Egyéb csapat
2025.11.26. 19:20

Hetes rögbi: máris sikereket hozott a magyar ötkarikás projekt

Egyéb csapat
2025.11.07. 18:21

Rögbi: története legsúlyosabb verésébe szaladt bele a sportág egyik nagyhatalma, Új-Zéland

Egyéb csapat
2025.09.13. 12:09
Ezek is érdekelhetik