Ketten maradtak...

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2006.10.09. 15:11
Címkék
Mint ismert, szeptember elején a tornaszövetség arról döntött, hogy nem indítanak női csapatot az októberben megrendezendő aarhusi világbajnokságon, mivel a nyári sérüléshullám miatt nincs annak reális esélye, hogy a lányok a legjobb 24 csapat között végezzenek, ami pedig feltétele lenne annak, hogy a jövő évi stuttgarti világbajnokságon egyáltalán harcba szállhassanak az olimpiai kvalifikációért.
Gombást meglepte, hogy nem indul női csapat a vb-n
gymfan.de
Gombást meglepte, hogy nem indul női csapat a vb-n
Gombást meglepte, hogy nem indul női csapat a vb-n
gymfan.de
Gombást meglepte, hogy nem indul női csapat a vb-n

A döntés értelmében a két egyéni indulónk, Szarka Krisztina és Gombos Laura képviseli a magyar női tornát a vb-n.

"Őszintén szólva meglepett, hogy nem indul csapatunk a világbajnokságon - mondta el kérdésünkre Gombás Laura, - mert ugye mindez azt is jelenti, hogy a pekingi olimpián sem lesz magyar női tornacsapat.

Az biztos, hogy nehezebb volt így a felkészülés, de annak nagyon örültem, hogy nem egyedül csináltam végig az egészet, hanem Szarka Krisztával. Szinte végig a világbajnokságig Tatán készültünk, és bár rossz volt, hogy a többiek nem voltak velünk, Krisztával egymást segítve igyekeztünk a lehető legjobban felkészülni.

Az esélyek? Hát, erről nem szívesen beszélek. Én mindig azt mondom, hogy megpróbálom a lehető legjobban megcsinálni a gyakorlataimat, akkor, ha más nem is, de a lelkem legalább nyugodt. Erre készülök Dániában is.

Tényleg nem szeretnék helyezésekben gondolkodni. Azt persze érzem, hogy van rajtam egyfajta teher - elvégre a maribori Világkupán elért első helyezésem kötelez - , de igyekszem elterelni erről a gondolataimat és csak az edzésekre, a felkészülésre, Dániában pedig a versenyzésre koncentrálok."

A világbajnokságot illetően mindenképpen biztató előjel lehet Gombás számára, hogy a női szerbajnokságon három szeren - felemáskorláton, talajon és ugrásban - sem talált legyőzőre, csupán gerendán szorult a második helyre. És ugye akkor még nem beszéltünk a Mariborban talajon elért első helyezéséről... S hogy mit hoz majd a jövő, ott lehet-e Laura a pekingi olimpián?

"Messze van még, egyelőre csak az októberi világbajnokságra figyelek. Jövőre aztán jöhet az olimpiára kvalifikáló a stuttgarti világbajnokság."
Legfrissebb hírek

Belgium ötöt vágott Új-Zélandnak, így továbbjutott

Foci vb 2026
5 perce

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
38 perce

Videó: így ünnepelték továbbjutásukat a csodatévő zöld-fokiak

Foci vb 2026
52 perce

A félidő után Egyiptom és Belgium áll továbbjutásra

Foci vb 2026
59 perce

Videók: potyogtak a gólok a G-csoport két zárómeccsének első félidejében

Foci vb 2026
1 órája

Nem Bielsa döntött Muslera lecseréléséről

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Vozinha legendák mellé ért; a spanyolok 16 éve nem látott mutatvánnyal rukkoltak elő

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Belgium és az Egyiptom–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik