A kedden vízre szállt magyar egységek közül már csak a Verőci Lídia, Kónya Alíz kétpárevezősnek maradt esélye arra, hogy kvótát szerezzen a jövő évi, pekingi játékokra a müncheni, olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, az egypárban versenyző Szabó Katalin és Bencsik Gábor nem került a legjobb 12 közé.
Szabó és Bencsik egyformán a negyeddöntőben küzdött a továbbjutásért, s mivel előbbi - a hazai szövetség tájékoztatása szerint ugyan szép evezéssel, de - csak negyedikként, utóbbi pedig ötödikként ért célba futamában, nem került a felső ágra, azaz egyformán csak a 13-24. helyért folytathatja szereplését. A nők ezen számában az első kilenc, a férfiaknál pedig az első 11 szerez ötkarikás indulási jogot.A kétpárban érdekelt Verőci, Kónya duó ugyanakkor remekül teljesített a reményfutamban, harmadik lett, így készülődhet a csütörtöki középdöntőre, ahol már a legjobb hat közé kerülés lesz a tét. Ebben a számban az első nyolc egységnek jár az olimpiai kvóta.Szerdán a Varga Tamás, Hirling Zsolt duó (könnyűsúlyú kétpár) a negyeddöntőben, Szabó és Bencsik az alsóági középdöntőben, a Novák Zsófia, Hajdú Zsuzsanna kettős (könnyűsúlyú kétpár), illetve a Galambos Péter, Zöld Viktor, Kitka Gergely, Markgrúber Balázs könnyűsúlyú négypár pedig a reményfutamban száll vízre a bajor fővárosban.A finálékat szombaton és vasárnap rendezik.
Legfrissebb hírek

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után
Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról
Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb
Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Márton Viviana döntős a tekvandó Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.12. 17:32

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája
Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45
Ezek is érdekelhetik


