Lontay Balázs és Szilágyi Áron bronzérmet szerzett az Isztambulban rendezett kard Világkupa-versenyen.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a tavaly világbajnok csapat másik két tagja is a mezőny első harmadában végzett, Nemcsik Zsolt 10., Decsi Tamás 35. lett. Egy hete, Iránban Nemcsik győzött, Decsi pedig harmadik volt. Ezúttal Lontay és Szilágyi jutott a legmesszebb, az elődöntőben mindkettejüket olasz vívó állította meg: Szilágyi Occhiuzzitól kapott ki 15-13-ra - a 16 között ő verte Nemcsiket -, Lontay pedig az olimpiai bajnok Montanótól 15-10-re. A döntőben Montano 15-10-re nyert Occhiuzzi ellen. Lengyel Balázs 38., míg Gémesi Csanád 56. lett. A törökországi viadalon 18 ország 96 kardozója vett részt. (MTI)
Legfrissebb hírek

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!
Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: Ismét negyedik lett a magyar női kardcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.19. 20:40

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon
Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Újabb nevek az államtitkári castingban – NS-infó
Egyéb egyéni
2026.05.20. 20:53
Ezek is érdekelhetik



