Evezés, dopping: FISA-fenyegetés az orosz evezősöknek

2008.02.08. 23:17
Az orosz szövetség és az ország minden evezőse négyéves eltiltásra számíthat, amennyiben március végéig nem váltják le a szervezet vezetőit - közölte a sportág nemzetközi szövetsége (FISA) pénteken, két nappal azután, hogy újabb két orosz evezőst büntettek meg doppingvétség miatt.
Ezzel kilencre emelkedett azoknak az orosz versenyzőknek a száma, akiket az elmúlt egy évben volt kénytelen megbüntetni a FISA tiltott szerek használata miatt.A FISA a múlt héten úgy döntött, egy évig az ország szövetségének egyetlen tisztviselője sem jelenhet meg nemzetközi eseményeken, most azonban már azzal fenyeget, hogy négy évre eltiltja az oroszokat, akik így a pekingi olimpián sem indulhatnának.
Legfrissebb hírek

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
9 órája

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
2026.06.22. 09:48

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után

Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról

Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb

Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Los Angeles 2028: mindkét evezős számban indulna Pétervári-Molnár Bendegúz

Egyéb egyéni
2026.04.21. 12:30

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45

Simon Béla a magyar evezősválogatott szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
2026.03.09. 17:16
Ezek is érdekelhetik