A olimpiai bajnok nem bánt meg semmit és nem akar újra osztrák lenni

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2009.06.12. 23:41
Címkék
A pekingi olimpián az ólomsúlyúak között meglepetésre aranyérmet szerző Matthias Steiner az osztrák tévé internetes oldalának (ORF.at) adott interjújában leszögezte: nem bánta meg, hogy országot cserélt.
Steinert (balra) az elmúlt év végén az év férfisportolójának választották Németországban
Fotó: Action Images (archív)
Steinert (balra) az elmúlt év végén az év férfisportolójának választották Németországban
Steinert (balra) az elmúlt év végén az év férfisportolójának választották Németországban
Fotó: Action Images (archív)
Steinert (balra) az elmúlt év végén az év férfisportolójának választották Németországban

A hosszú, 1960–1996-ig tartó szovjet-orosz súlyemelő uralom, illetve az iráni Hosszein Reza-Zadeh két diadala után a német Matthias Steiner szerzett olimpiai aranyérmet tavaly az ólomsúlyúak között. Visszhangos sikere megmozgatta az osztrákok fantáziáját, akik el-eljátszanak a gondolattal, mi lenne, ha ismét színeikben versenyezne.

A Pekingben 146 kilóval mérlegelő óriás 2005-ben veszett össze végleg hazája szövetségével, a németek pedig befogadták. Igaz, az állampolgárságra hosszú ideig várnia kellett, végül tavaly januárban (mondhatnánk, éppen jókor) zárult le a procedúra.

„Elképzelhetetlen, hogy újra osztrák színekben szerepeljek – szögezte le Steiner az ORF honlapján. – Először is túlságosan kötődöm már a német súlyemelő-szövetséghez, másrészt pedig senkiben sem tudnék bízni. Természetesen most is mindent ugyanúgy csinálnék, mint akkor. Tekintve, hogy sikerrel jártam, ez nyilvánvaló.”

Steiner elmondta, nem választja el határ, hiszen Ausztriában és Németországban hasonlóképpen élnek az emberek, mindkét helyen szívesen fogadják, ugyanakkor tény, hogy álmait csak Németországban kergetheti. Utalt arra, hogy az osztrák sportban túl sok a tiszteletbeli, inkább csak díszelgő vezető: „Mindenki mindenbe bele akar szólni, túl sok szakács főzi a húslevest…”

Steiner nem kerülhette ki a doppingolásra vonatkozó kérdést sem, de nem törődik az őt gyanúsítgatókkal és a vádakkal. „Tizenötször ellenőriztek az olimpia évében, ráadásul Németországban igen szigorú a doppingkontroll” – válaszolta, és elmondta, minél előbb szeretne visszatérni az elitbe, ugyanis az áprilisi Európa-bajnokságra nem tudott teljesen felépülni lágyéksérvműtétje után.
Legfrissebb hírek

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
5 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
21 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
45 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
54 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
1 órája

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
1 órája

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik