Tudomány: D-vitaminhiányt okozhatnak a szteroidok

2011.10.28. 15:28
Címkék
Nagyobb a D-vitaminhiány kialakulásának kockázata azoknál, akik szteroid tartalmú gyógyszereket szednek – állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.

Huszonháromezer amerikai bevonásával 2001 és 2006 között folyt az a vizsgálat, melynek eredményeit elemezve arra a következtetésre jutottak a New York-i Albert Einstein Orvosi Egyetem munkatársai, hogy a szteroid gyógyszereket szedőknél nagyobb valószínűséggel jelentkezik D-vitaminhiány.

A kapcsolat különösen erősnek bizonyult a 18 év alattiaknál, a gyerekek és kamaszok körében ugyanis tizennégyszer nagyobb volt a D-vitaminhiány valószínűsége akkor, ha szteroidot szedtek.

Szteroidtartalmú gyógyszereket gyulladások kezelésére alkalmaznak, például asztma, reumatikus panaszok és bizonyos autoimmun-betegségek esetén.

A tanulmányt a Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism című orvosi folyóiratban ismertették részletesen.

Legfrissebb hírek

Spéci szurkolói sál, a legpontosabb szabadrúgás – a Ferencváros bicskei kupatovábbjutásának legjobb képei

Labdarúgó NB I
24 perce

Kenyában játszik stadionavató meccset a Bayern München és az Ajax

Minden más foci
42 perce

Varga Barnabást remek fejes góljáért díjazta a görög liga

Légiósok
43 perce

A Cadillac szerződést hosszabbított Sergio Pérezzel – hivatalos

F1
58 perce

Női kézilabda NB I: hazatérhet az FTC átlövője – sajtóhír

Kézilabda
1 órája

Mol Magyar Kupa: hárommal vezet a Sopron, máris előnyben a Pécs – ÉLŐ eredménykövető!

Labdarúgó NB I
1 órája

A nagy meleg ellenére stabilan futott a száz kilométeres világbajnokságon

Csupasport
1 órája

Videó: Kocsis véletlenül fellökte ünneplés közben a labdaszedőt, majd nekiadta a mezét

Labdarúgó NB I
1 órája