Íjászat: öt magyar arany a spanyolországi Eb-n

2013.03.03. 17:34
A kilencfős magyar csapat öt aranyérmet gyűjtött a vasárnap befejeződött terem íjász Európa-bajnokságon a spanyolországi Segorbében.
A küldöttségtől származó információ alapján a felnőtteknél első lett Kamarás Szilárd (barebow kategória), aki a második napon megjavította az egynapos (60 lövéses) Európa-csúcsot, összesített eredményével pedig új világcsúcsot lőtt, továbbá Szabó Luca (barebow). A juniorok között Orosz Viktor (csigás íj) és Keveházi Zsombor (vadász reflex íj), míg a gyermek leány korcsoportban Háromszéki Petra (vadász reflex íj) állhatott magyar részről a dobogó legmagasabb fokára. A felnőtteknél szerzett még egy bronzérmet is a magyar küldöttség Suplich Zsolt (csigás vadász íj) révén.A háromnapos Eb-n 13 ország közel 200 íjásza vetélkedett.
Legfrissebb hírek

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
2026.06.24. 18:38

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Három versennyel lezajlott az Íjász kupasorozat Északkelet-Magyarországon

Egyéb egyéni
2026.06.17. 15:20

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38

Íjász Európa-bajnokság: kikapott a favorittól a magyar csigás vegyes páros

Egyéb egyéni
2026.05.21. 15:46

Íjász Európa-bajnokság: Sipőcz szétlövéssel búcsúzott, továbbjutott a csigás vegyes páros

Egyéb egyéni
2026.05.20. 14:27

Íjász Európa-bajnokság: búcsúzott a magyar vegyes páros az olimpiai kategóriában

Egyéb egyéni
2026.05.20. 11:49

Íjász Európa-bajnokság: Balogh Mátyás 12. a rangsorolóban

Egyéb egyéni
2026.05.19. 13:26
Ezek is érdekelhetik