Vívás: magyar csapatarany párbajtőrben a kadett Eb-n

2013.03.01. 18:10
Aranyérmet nyert a Bányai Zsombor, Siklósi Gergely, Tóth Gergely, Buta Levente összeállítású magyar fiú párbajtőrcsapat a kadett korosztályú vívók budapesti Európa-bajnokságán.

A magyar együttes a viadal honlapja szerint az osztrákokat 45:32-re, a németeket 43:35-re, az oroszokat 45:32-re legyőzve jutott el a döntőig, ahol szintén nagyon meggyőzően vívott: az olaszokat 45:26-ra felülmúlva nyerte meg a versenyt.

Bányai szerdán egyéniben is győzött.

Jól szerepeltek a férfi tőrözők és a női kardozók is, előbbiek a negyedik helyen végeztek úgy, hogy a bronzcsatában csak két tussal kaptak ki az oroszoktól, utóbbiak ötödikként zártak.

A csütörtökig tartó korosztályos – kadett és junior – Eb-n 38 ország csaknem 900 versenyzője szerepel. A fiatalabb korosztály hazai képviselői pénteket megelőzően két arany- és egy bronzérmet szereztek.

Legfrissebb hírek

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Vívás: három magyar a férfi tőrözők isztambuli vk-viadalának főtábláján

Egyéb egyéni
2026.04.30. 18:05

Vívás: mind az öt magyar főtáblás a férfi párbajtőrözők asztanai vk-viadalán

Egyéb egyéni
2026.03.26. 15:47

Sérülések miatt változott a jégkorong-válogatott kerete

Jégkorong
2026.02.02. 21:16

Vívás: öt magyar a férfi tőrözők párizsi világkupaversenyének főtábláján

Egyéb egyéni
2026.01.09. 20:37
Ezek is érdekelhetik