NS: Szivós Márton érzései; Szász Emese mosolya - péntek

2013.08.08. 23:32
A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk:

– Bírja a vért?
– Becsuktam a szemem.
– Nagyon fájt?
– Tudtam, hogy miért készül, így el lehetett viselni. Szép, nem? – mutatja a csuklóját, amelyre rátetováltatta a barcelonai vb logóját.
– Örök emlék.
– Sok mindent átírt az életemben, így mindennek értelmét látom.
– Átszakadt a gát?
– Inkább úgy fogalmaznék, megérett a munka gyümölcse.
– A kapitány, a játékostársak, a sportág szerelmesei szinte kivétel nélkül hangsúlyozzák: eszméletlen érzés, hogy győzött a csapat, és eszméletlen érzés, hogy győzött Szivós Márton. Jó ezt hallani, vagy netán eszébe juttat olyan eseményeket, amelyek felidézése momentán egyáltalán nem időszerű?
– Ez szép gesztus mindenkitől, mit tagadjam, jólesik. Lezárult egy fejezet, új íródik. Hihetetlen győztesként hazatérni, szavakban képtelenség visszaadni mindazt, amit legbelül érzek, és amit kapunk. Eddig mindig veregették a vállamat, vigasztaltak, ami – félreértés ne essék–, rendkívül emberi volt, sokat is segített, de ami most van, az teljesen más.
– Megfordult a fejében bármikor, hogy sohasem sikerül?

Vajon mit válaszolt? Interjú a vízilabda világbajnoki döntő utolsó gólját szerző Szivós Mártonnal! A végre csúcsra jutó klasszis őszintén beszélt érzéseiről, maga hozta szóba a 2007-es esztendőt, a pekingi olimpiai csapatból való kimaradását, a lelki egyensúlyt. Boldog, nagyon boldog!


• Szász Emese: bronz a vívó vb-n!
Hossz Katinka: újabb világcsúcsok!
Szalai Ádám megmutathatja, avagy indul a Bundesliga!
Győr: Bayern előtt Ferencváros
Anzsi: az aranykor vége?
Szlovéniában a Veszprém
Bolt újra száguld?
– Bírja a vért?
– Becsuktam a szemem.
– Nagyon fájt?
– Tudtam, hogy miért készül, így el lehetett viselni. Szép, nem? – mutatja a csuklóját, amelyre rátetováltatta a barcelonai vb logóját.
– Örök emlék.
– Sok mindent átírt az életemben, így mindennek értelmét látom.
– Átszakadt a gát?
– Inkább úgy fogalmaznék, megérett a munka gyümölcse.
– A kapitány, a játékostársak, a sportág szerelmesei szinte kivétel nélkül hangsúlyozzák: eszméletlen érzés, hogy győzött a csapat, és eszméletlen érzés, hogy győzött Szivós Márton. Jó ezt hallani, vagy netán eszébe juttat olyan eseményeket, amelyek felidézése momentán egyáltalán nem időszerű?
– Ez szép gesztus mindenkitől, mit tagadjam, jólesik. Lezárult egy fejezet, új íródik. Hihetetlen győztesként hazatérni, szavakban képtelenség visszaadni mindazt, amit legbelül érzek, és amit kapunk. Eddig mindig veregették a vállamat, vigasztaltak, ami – félreértés ne essék–, rendkívül emberi volt, sokat is segített, de ami most van, az teljesen más.
– Megfordult a fejében bármikor, hogy sohasem sikerül?

Vajon mit válaszolt? Interjú a vízilabda világbajnoki döntő utolsó gólját szerző Szivós Mártonnal! A végre csúcsra jutó klasszis őszintén beszélt érzéseiről, maga hozta szóba a 2007-es esztendőt, a pekingi olimpiai csapatból való kimaradását, a lelki egyensúlyt. Boldog, nagyon boldog!


• Szász Emese: bronz a vívó vb-n!
Hossz Katinka: újabb világcsúcsok!
Szalai Ádám megmutathatja, avagy indul a Bundesliga!
Győr: Bayern előtt Ferencváros
Anzsi: az aranykor vége?
Szlovéniában a Veszprém
Bolt újra száguld?

 

Legfrissebb hírek

(Bőrszín)árnyalatok – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
8 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
9 órája

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
Tegnap, 0:05

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
Tegnap, 0:05

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50
Ezek is érdekelhetik