Triatlon: Borkai kitüntette a példamutató győri Ironmant

MTI MTIMTI MTI
2013.11.11. 19:12
A Városháza ezüst emlékérmét adta át Borkai Zsolt polgármester Rokob Józsefnek, aki a világ leghosszabb triatlonversenyén, az olaszországi Lonato de Gardában rendezett harmincszoros Ironman-viadalon nyújtott emberfeletti, példamutató teljesítményt.
A győri önkormányzat közleménye emlékeztet arra: a sportember először 2009-ben próbálta ki magát „élesben”, amikor benevezett egy klasszikus, 3.8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és maratoni futásból álló Ironman-küzdelemre, majd több további versenyen is indult, tavaly október óta pedig a sportág történetének legnagyobb viadalára készült.Idén ősszel Lonato de Gardában 21 sportoló, köztük két magyar részvételével a világon először rendezték meg az eddigi leghosszabb, harmincszoros Ironman-távú versenyt. A szabályok egyszerűek voltak, egy hónapon keresztül mindennap teljesíteni kellett egy Ironmant.Október közepén, néhány nappal az olaszországi versenyről való hazatérése után Rokob József újságíróknak úgy nyilatkozott: „erőnlétileg még tíz nap bennem volt, de a 28. napon elszenvedett sérülés miatt még kétszer már nem tudtam volna teljesíteni a távot”.„Fizikailag még mindig erősnek érzem magam – jegyezte meg, hozzátéve, nem gondolja, hogy a következő néhány évben ismét rendeznek ilyen versenyt. – Az emberek 99 százaléka nem alkalmas erre, ha megszakad sem.” Szerinte sem a fizikum, sem a megfelelő hozzáállás nincs meg a többségben.„Ugyanaz a 25-30 ember jár ezekre a versenyekre, ezért is gondolom, hogy a közeljövőben, megkockáztatom, a következő évtizedben nem rendeznek ilyen versenyt. Mert aki akart, az itt volt, új emberek meg nagyon ritkán bukkannak fel” – jelentette ki Rokob József.Mint mondta, nem másokkal versenyzett, hanem „csak” a távval, az idővel és önmagával; 72 kilósan ment és 65 kilósan tért haza a viadalról. Szerinte sokan értek el a vártnál rosszabb eredményt, mert nem figyeltek eléggé a táplálkozásra, az ásványianyag-pótlásra és a regenerálódásra, ő az utóbbira sportpszichológus segítségével készült.A legnehezebb feladatként a kerékpáros pálya meredek emelkedői mellett a verseny vége felé rosszra forduló időt és a medence hideg vizét említette, hőmérséklete „sokszor a 17 fokot sem érte el”, de megesett, hogy a levegő sem volt melegebb 11 fokosnál.„Volt, hogy a medencéből vacogva szálltunk ki, és egyből nekiláttunk a kerékpározásnak a zuhogó esőben – hozott példát, de amikor sérüléseiről kérdezték, azt felelte: – A fájdalom múlandó – a dicsőség örök”.
Legfrissebb hírek

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
10 órája

Lehmann Csongor ismét a győzelmet veszi célba Tiszaújvárosban

Egyéb egyéni
19 órája

A hőségben is megrendezik a frankfurti Ironman Eb-t, 39 Celsius-fokot várnak

Egyéb egyéni
Tegnap, 15:29

Triatlon-vb-sorozat: tizenötödik lett a magyar vegyes váltó

Egyéb egyéni
2026.06.21. 19:18

Triatlon elit sprint ob: Trungel-Nagy Zalán és Nádas Nóra Romina sikere Ajkán

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:33

Triatlon-vb-sorozat: Peszleg Dominika 30. lett Quiberonban

Egyéb egyéni
2026.06.20. 15:34

Triatlon Eb: Dévay Márk ötödik, Kropkó Márta hatodik

Egyéb egyéni
2026.06.13. 23:20

Faldum Gábor és Zelinka Gabriella győzött a középtávú triatlon ob-n

Egyéb egyéni
2026.06.13. 15:26
Ezek is érdekelhetik