Birkózó Eb: három magyar a vigaszágon, Sastin kiesett

2014.04.01. 14:42
Az első, keddi versenynapon szőnyegre lépett négy magyar közül hárman vigaszágra jutottak a finnországi Vantaában zajló birkózó Európa-bajnokságon, a világbajnok Sastin Marianna viszont kiesett.

A 48 kilós Dénes Mercédesz és a szabadfogásúak 97 kg-os súlycsoportjában érdekelt Szmik Attila egyaránt a negyeddöntőben szenvedett vereséget, de legyőzőik a következő meccsüket is megnyerték, így a fináléba jutottak, ami azt jelenti, hogy mindkét magyar folytathatja szereplését a bronzéremért. Előbbi az orosz Nagyezsda Fjodorovával, utóbbi a német William Harthtal vagy a finn Jere Tapani Heinóval találkozik azért, hogy a harmadik helyért birkózhasson

A szabadfogásúak 65 kg-os kategóriájában a nyolcaddöntőben alulmaradó Lukács Norbert szintén a bronzmérkőzésért lép szőnyegre a szlovák Mykola Bolotnjuk ellen.

Az 58 kilós Sastint meglepetésre legyőző finn Petra Olli ugyanakkor kikapott a négy között, így a magyar világbajnok kiesett.

Legfrissebb hírek

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
8 órája

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
Tegnap, 9:52

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
2026.06.24. 15:18

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
2026.06.23. 16:31

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lévai Tamás nyerte a klasszisok csatáját kötöttfogású 87 kilogrammban

Birkózás
2026.06.13. 20:41

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!

Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Lőrincz Tamás indul a Magyar Birkózók Szövetsége elnöki posztjáért

Birkózás
2026.06.01. 09:21
Ezek is érdekelhetik