Torna: a címvédő nyerte a férfi csapatbajnokság első fordulóját

MTI MTIMTI MTI
2014.04.11. 22:41
A címvédő BHSE nyerte a férfi tornászok csapatbajnokságának első fordulóját, melyet a magyar szövetség (MATSZ) hosszú idő után újra a Körcsarnokban rendezett meg.

A MATSZ tájékoztatása szerint a Kállai Zoltán, Mihók Ádám, Vecsernyés Dávid, Vlacsil Attila, Vadászfi Ákos összeállítású BHSE 246.900 ponttal végzett az élen pénteken, a Babos Ádám, Vágner Levente, Szabó Nándor, Selmeci Bánk, Schweigert Dávid alkotta FTC Ybl Tervező 234.200 ponttal lett második. A következő fordulóra ősszel kerül sor.

A csapatbajnokság első felvonása egyben válogató is volt a májusi Európa-bajnokságra. Az Eb-csapatba ketten a válogatóversenyeken elért eredmények, hárman pedig Kovács István vezetőedző jelölése alapján kerülnek be. A következő válogatót április 30-án rendezik a Tornacsarnokban, a mostani verseny, azaz az első válogató eredményét hétfőn hozzák nyilvánosságra.

„Meg vagyok elégedve a fiúkkal, a felkészülési időszaknak megfelelő gyakorlatokat mutattak be, nagy akarással versenyeztek. Kevés volt a rontás, és ez nagyon jó egy hónappal az Eb-előtt” – idézte a MATSZ közleménye Kovács Istvánt.

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer nyerte az egyéni összetettet a maribori tornaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:25

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Takács Boglárka remekelt a BHSE versenyén

Atlétika
2026.06.06. 21:53

Tíz díjazott a tornaszövetség Halhatatlanok Klubjának díszoklevél-átadási ünnepségén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 17:29

Kovács Zsófia a világversenyeken is visszatérne a dobogóra, és megcélozza Los Angeles-i olimpiát

Torna
2026.06.02. 20:23

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n

Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában

Torna
2026.05.10. 19:47
Ezek is érdekelhetik