NS: aranykapuban a Debrecen; tarolt a Győr; otthontalan pólósok - péntek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.05.15. 23:54
A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk.

• Ha matematikailag nem is, de lényegében már péntek este bajnok lehet a DVSC-Teva. Ha Kondás Elemér együttese győz Felcsúton a 29. forduló nyitányán, a címvédő Győr már csak tízgólosnál nagyobb győzelmekkel foghatná be, ami képtelenség.

• Magától értetődő természetességgel védte meg bajnoki címét a női kézilabdázóknál a Győri Audi ETO KC. Európa legjobb csapata értelemszerűen idehaza is az lett, ehhez két meccsen kellett megvernie az FTC-Rail Cargo Hungariát – és Görbiczék teljesítették a kötelező házi feladatot.

• Semmit sem ér a hazai medence a férfi pólósoknál. A Szolnok és az Eger döntőjében már három meccset játszottak le a felek, de otthon még senki sem tudott győzni. Mivel a csütörtöki harmadik összecsapásra Szolnokon került sor, értelemszerűen az egriek győztek, és ők vezetnek..

• Gólt lőtt a 7:1-en Angliának, játszott a brazilok ellen az '54-es vb-negyeddöntőben, mégis alig emlékeznek rá. Pedig Sebes Gusztáv is kedvelte a ma 85 esztendős Tóth II Józsefet, aki még azt is megúszta, hogy barátilag hátba vágta a nagy hatalmú Farkas Mihályt...

• Harminc éve ezen a napon törte össze a Kádár-rezsim a magyar sport legjobbjainak szívét: ekkor jelentette be Buda István OTSH-elnök, hogy a MOB csatlakozik a szovjet bojkotthoz, és nem vesz részt az 1984-es, Los Angeles-i olimpián. Szurdi István az akkori kárvallottakat kérdezte emlékeikről.
• Ha matematikailag nem is, de lényegében már péntek este bajnok lehet a DVSC-Teva. Ha Kondás Elemér együttese győz Felcsúton a 29. forduló nyitányán, a címvédő Győr már csak tízgólosnál nagyobb győzelmekkel foghatná be, ami képtelenség.

• Magától értetődő természetességgel védte meg bajnoki címét a női kézilabdázóknál a Győri Audi ETO KC. Európa legjobb csapata értelemszerűen idehaza is az lett, ehhez két meccsen kellett megvernie az FTC-Rail Cargo Hungariát – és Görbiczék teljesítették a kötelező házi feladatot.

• Semmit sem ér a hazai medence a férfi pólósoknál. A Szolnok és az Eger döntőjében már három meccset játszottak le a felek, de otthon még senki sem tudott győzni. Mivel a csütörtöki harmadik összecsapásra Szolnokon került sor, értelemszerűen az egriek győztek, és ők vezetnek..

• Gólt lőtt a 7:1-en Angliának, játszott a brazilok ellen az '54-es vb-negyeddöntőben, mégis alig emlékeznek rá. Pedig Sebes Gusztáv is kedvelte a ma 85 esztendős Tóth II Józsefet, aki még azt is megúszta, hogy barátilag hátba vágta a nagy hatalmú Farkas Mihályt...

• Harminc éve ezen a napon törte össze a Kádár-rezsim a magyar sport legjobbjainak szívét: ekkor jelentette be Buda István OTSH-elnök, hogy a MOB csatlakozik a szovjet bojkotthoz, és nem vesz részt az 1984-es, Los Angeles-i olimpián. Szurdi István az akkori kárvallottakat kérdezte emlékeikről.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
2 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
16 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik