Vívó Eb: nem szerezhet érmet a női párbajtőrcsapat
A női párbajtőr-válogatott már biztosan nem szerezhet érmet a strasbourgi vívó Európa-bajnokságon, miután a negyeddöntőben kikapott az olasz csapattól.
A viadal honlapja szerint a Szász Emese, Révész Julianna, Antal Edina, Tóth Hajnalka összeállítású magyar együttes a 16 között Izrael legjobbjaival találkozott, s a papírformának megfelelően biztosan, 45:36-ra győzött. A folytatásban következett az olasz csapat, mely ellen az ötödik pár után még csak két tus hátrányban voltak Szászék, ám a folytatásban folyamatosan nőtt a különbség, s a végén 34:26-os olasz siker született.
A magyarok így a folytatásban az 5–8. helyért vívnak, elsőként az ukránok ellen. A párbajtőrözők versenyében 14 válogatott indult.
VÍVÓ EB
A 16 KÖZÖTT
Magyarország–Izrael 45:36
NEGYEDDÖNTŐ
Olaszország–Magyarország 34:26
Oroszország–Lengyelország 34:33
Észtország–Svájc 45:23
Románia–Ukrajna 45:31
Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?
Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk
Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak
Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!
Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: nyolcadik a női tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:56

Vívó Eb: döntős a férfi kardcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:15
Ezek is érdekelhetik
